DORADZTWO ZAWODOWE

KASA ZAPOMOGOWA

KLUB MŁODEGO WOLONTARIUSZA  2019 - 2020

KMW czyta przedszkolakom

27 lutego 2020 r. uczniowie z klasy V c i V d należący do Klubu Młodego Wolontariusza czytali najmłodszym dzieciom z Przedszkola nr 15 książeczki edukacyjne, poruszające problemy związane z postępowaniem w obliczu różnych niebezpieczeństw. Zawierające czytelne wskazówki i wyjaśnienia uczące dziecko jak powinno postępować w określonych sytuacjach np. spotyka nieznajomego, zostaje sam w domu…

Członkowie Klubu Młodego Wolontariusza
po raz drugi włączyli się w Akcję
"Opatrunek Na Ratunek"

W misyjnych przychodniach  brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota.

Od jutra do końca marca 2020 r. każdy może przynieść:

- bandaż (czy to dziany, czy elastyczny),
- gazy (jałowe i niejałowe),
- kompresy (jałowe i niejałowe),
- plastry opatrunkowe,
- rękawiczki gumowe,
- wata i środki do dezynfekcji ran(ale tylko w proszku),
- maść ichtiolowa.

Potrzebne są ciśnieniomierze, termometry, koce termiczne, maść ichtiolowa.

Rzeczy te można nabyć w każdej aptece i włączyć się w Akcję, by wesprzeć zaplecze medyczne dla polskich misjonarzy prowadzących działalność medyczną wśród chorych w najuboższych krajach świata.

Na głównym holu szkoły, przy tablicy WOLONTARIATU znajduje się pudełko do którego można włożyć wymienione materiały opatrunkowe.

DZIĘKUJEMY

serca
 Finał akcji "Szlachetna Paczka" za nami.
Znalezione obrazy dla zapytania szlachetna paczka

Po raz kolejny udało się wywołać ogromną radość na twarzach wybranej rodziny.
To wszystko dzięki Wam Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Koleżanki i Koledzy.
DZIĘKUJEMY!!!

„Szlachetna Paczka”

Po raz kolejny nasza szkoła przystępuje do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”.
Wybrana przez nas rodzina, której możemy pomóc i  przy okazji sprawić wiele radości, to mama oraz dwoje dzieci (syn Seweryn i córka Kamila).

Kod Rodziny: LBE - 917-23747

Potrzeby rodziny

Żywność trwała: herbata, ryż, makaron, cukier, warzywa w puszkach, konserwy mięsne, kawa, mąka, kasza, olej, konserwy rybne, płatki, brzoskwinie w puszce i ananasy, mak, bakalie.

Środki czystości: proszek do prania, płyny czyszczące, mydło/żel myjący, szczoteczka do zębów, płyn do płukania, płyn do mycia naczyń, szampon, pasta do zębów.

Produkty przynosimy do 2 grudnia 2019r. (poniedziałek), do pudełek znajdujących się w pokoju nauczycielskim  i w  holu głównym  Szkoły Podstawowej nr 2.

Zadziałajmy  i sprawmy radość rodzinie !!!

1 LISTOPADA

Wzorem lat ubiegłych, w listopadzie wolontariusze z klasy 5e odwiedzili cmentarz przy ulicy Pokoju w Białej Podlaskiej. Poznali historię tego zabytku, uprzątnęli opadłe liście, a także uczcili pamięć poległych żołnierzy, zapalając przyniesione znicze.

linialinia
 "Kiermasz słodkości"
 "Kiermasz słodkości" zorganizowany 25 października 2019r. cieszył się wielkim powodzeniem. Wielu z nas posiadając "dobre serce" okazało wsparcie potrzebującym, przyczyniając się do sukcesu akcji.
 Dochód ze sprzedaży wypieków wykonanych przez wolontariuszy z klas: 5e, 5c i 7a oraz ich rodziców zostanie przekazany na potrzeby Melisy-dziewczynki z Boliwii. Pozostała część dochodu będzie przeznaczona na "Szlachetną Paczkę".
Dziękujemy rodzicom za pomoc oraz wszystkim, którzy włączyli się w organizację kiermaszu.

Znalezione obrazy dla zapytania fundacja dla rodaka 2019 Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji:

"Kartka dla Rodaka"która potrwa do 25 października 2019r.
Polega ona na własnoręcznym wykonaniu (techniką dowolną) kartki pocztowej,
z wypisanymi życzeniami świątecznymi dla Rodaka
(zamieszkałego poza granicami kraju) i podpisanymi przez wykonawcę.
Kraje, do których będą wysyłane kartki to m.in.:
Kazachstan, Armenia, Gruzja, Mołdawia, Białoruś, Litwa.
Kartki przynosimy do sali 207, do p. A. Pawluczuk
(uczniowie otrzymują uwagi pozytywne w dzienniku).