Analiza wyników

Akademia Przyszłości

Świetlica szkolna pracuje 5 dni w tygodniu. Jest czynna w godzinach 700 - 1630. Przebywają w niej uczniowie dojeżdżający oraz miejscowi, w zależności od potrzeb. Łącznie około 150 osób.

Świetlica pełni funkcje:

dydaktyczną,

wychowawczą,

opiekuńczą.

Wychowawcy prowadzą różnorodne formy pracy w większości wynikające z potrzeb dzieci, jak również ich inicjatywy.

punktor

Uczniowie odrabiają lekcje pod kierunkiem nauczyciela, doskonalą technikę czytania, rozwiązują dodatkowe zadania i ćwiczenia. Nauczyciele poświęcają dużo czasu także na pracę indywidualną z dzieckiem.

punktor

Uczniowie grają w gry świetlicowe i edukacyjne, np.: warcaby, szachy, puzzle, domino i wiele innych.

punktor

Rozwijają sprawność ruchową poprzez zabawy z użyciem różnorodnych przyborów gimnastycznych.

punktor

Oglądają  audycje telewizyjne, filmy edukacyjne i bajki.

Nauczyciele organizują także konkursy świetlicowe mające na celu wzbogacenie procesu wychowawczo-edukacyjnego.

ROK SZKOLNY 2019 - 2020

"Popołudnie Wróżb Andrzejkowych"

27 listopada świetlica szkolna zorganizowała "Popołudnie Wróżb Andrzejkowych". Trzy wróżki Ola, Wiktoria i Kinga z klasy 6d zapoznały zebranych ze zwyczajami andrzejkowymi. Przepowiadały przyszłość z wykorzystaniem dużego repertuaru wróżb. Dzieci miały również możliwość popisać się w konkursie "Mam talent", w którym zwyciężczynią została uczennica klasy 2d Mają Potiopa z solową piosenką "Na głowie mam kaktusa". Pani pedagog przygotowała ciekawe pokazy z magicznymi bańkami. Specjalnym gościem był jednorożec, z którymi dzieciaki pozowały do zdjęć. Wszyscy wspaniale się bawili!

ROK SZKOLNY 2018 - 2019

Pożegnanie zimy

21 marca kończy się astronomiczna zima. Świetliczanki z naszej szkoły postanowiły wspólnie pożegnać zimę. Od kilku dni przygotowywały kukłę Marzanny. Przystroiły ją kolorowymi bibułami i szmatkami. Potem na pobliskich działkach ze śpiewem pożegnaliśmy złą zimę paląc kukłę. W drodze powrotnej szukaliśmy pierwszych oznak wiosny.
Pożegnanie zimy przygotowała pani Teresa Ochijewicz.

Znalezione obrazy dla zapytania ratownictwo medyczne

RATOWNICTWO

poniedziałek 11 marca w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Dwugodzinne spotkanie obejmowało część teoretyczną i praktyczną. W spotkaniu wzięły udział klasy piąte. zajęcia perfekcyjnie przeprowadzili studenci ratownictwa PSW w Białej Podlaskiej.

Organizacją zajęła się pani Anna Osman Furmaniak.

ANDRZEJKI

27 listopada w świetlicy szkolnej kultywowaliśmy tradycję wróżb andrzejkowych.
Odbyły się konkursy plastyczne, taneczne i wokalne.
Imprezę przygotowały uczennice klasy V d Ola Marusak, Wiktoria Pawłowicz i Kinga Jarząbkowska.

SPOTKANIE POLICJANTA Z UCZNIAMI KLAS PIERWSZYCH

18 września w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie policjanta z uczniami klas pierwszych.
Dzieci dowiedziały się jak prawidłowo i bezpiecznie pokonać drogę do i ze szkoły.
Rozmawiały jak zachować się będąc świadkiem niebezpiecznego zdarzenia w domu czy na ulicy.
Dowiedziały się, co robić gdy w domu nie ma dorosłych a ktoś zapuka do drzwi.