Analiza wyników

Akademia Przyszłości

ROK SZKOLNY 2019 - 2020

Biblioteka szkolna mieści się  w  przestronnym,  jasnym  i ukwieconym pomieszczeniu. Księgozbiór biblioteczny  jest  systematycznie  wzbogacany,  stan  na 28 października 2014 roku wynosi 16564 woluminów.

Udostępnianie księgozbioru odbywa się codziennie od godziny 800 do 1500. Godziny pracy dopasowane są do planu lekcji uczniów.

Czytelnia jest wyposażona w bogaty księgozbiór podręczny oraz komputery  z  dostępem  do  Internetu,    czasopisma  dla  uczniów i nauczycieli. Nauczyciele bibliotekarze przygotowują uczniów do właściwego, samodzielnego korzystania z informacji.

Dużą popularnością cieszą się organizowane corocznie w bibliotece konkursy recytatorskie. Dzięki paniom bibliotekarkom recytatorzy  mają  okazję  zaprezentować swoje  umiejętności  w konkursach miejskich i wojewódzkich, gdzie zajmują bardzo wysokie lokaty.

Systematycznie organizowane są przedstawienia teatralne oparte na lekturach  szkolnych  oraz konkursy  wiedzy  o  literaturze i pisarzach. Klasy pierwsze są uroczyście wprowadzane  w poczet czytelników i przy tej okazji oglądają inscenizacje bajek przygotowanych przez starszych uczniów pod kierunkiem bibliotekarzy.

Prowadzone są lekcje biblioteczne, podczas  których uczniowie poznają warsztat informacyjny księgozbioru szkolnego, sposób sporządzania opisu bibliograficznego. Odbywają się dyskusje na temat przeczytanych książek.

W bibliotece szkolnej poprzez organizowanie konkursów, przedstawień, lekcji bibliotecznych rozwija się zainteresowania uczniów, ukazuje wzorce do naśladowania, kształtuje prawidłową osobowość uczniów, pogłębia się ich zdolności i zamiłowania.

V Wojewódzki Konkurs Recytatorski Utworów Adama Mickiewicza

26 listopada 2019 r. w ZSO nr 2 w Białej Podlaskiej odbył się V Wojewódzki Konkurs Recytatorski Utworów Adama Mickiewicza. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Zielińska z klasy VII c, Natalia Maksimiuk z klasy VII b i Sebastian Rogalski z klasy V a. Wiktoria zdobyła wyróżnienie, a Natalia zajęła 1 miejsce.

Gratulacje!