DORADZTWO ZAWODOWE

PRZEDSIĘBIORCZA WIOSNA

KASA ZAPOMOGOWA

ROK SZKOLNY 2019 - 2020

Biblioteka szkolna mieści się  w  przestronnym,  jasnym  i ukwieconym pomieszczeniu. Księgozbiór biblioteczny  jest  systematycznie  wzbogacany,  stan  na 28 października 2014 roku wynosi 16564 woluminów.

Udostępnianie księgozbioru odbywa się codziennie od godziny 800 do 1500. Godziny pracy dopasowane są do planu lekcji uczniów.

Czytelnia jest wyposażona w bogaty księgozbiór podręczny oraz komputery  z  dostępem  do  Internetu,    czasopisma  dla  uczniów i nauczycieli. Nauczyciele bibliotekarze przygotowują uczniów do właściwego, samodzielnego korzystania z informacji.

Dużą popularnością cieszą się organizowane corocznie w bibliotece konkursy recytatorskie. Dzięki paniom bibliotekarkom recytatorzy  mają  okazję  zaprezentować swoje  umiejętności  w konkursach miejskich i wojewódzkich, gdzie zajmują bardzo wysokie lokaty.

Systematycznie organizowane są przedstawienia teatralne oparte na lekturach  szkolnych  oraz konkursy  wiedzy  o  literaturze i pisarzach. Klasy pierwsze są uroczyście wprowadzane  w poczet czytelników i przy tej okazji oglądają inscenizacje bajek przygotowanych przez starszych uczniów pod kierunkiem bibliotekarzy.

Prowadzone są lekcje biblioteczne, podczas  których uczniowie poznają warsztat informacyjny księgozbioru szkolnego, sposób sporządzania opisu bibliograficznego. Odbywają się dyskusje na temat przeczytanych książek.

W bibliotece szkolnej poprzez organizowanie konkursów, przedstawień, lekcji bibliotecznych rozwija się zainteresowania uczniów, ukazuje wzorce do naśladowania, kształtuje prawidłową osobowość uczniów, pogłębia się ich zdolności i zamiłowania.

BIBLIOTEKA SZKOLNA POLECA

"Masz tę moc" to zupełnie darmowa książka dla dzieci w formacie pdf. Agnieszka Frączek, Ewa Podleś, Wydawnictwo Olesiejuk. Książka powstała przy współpracy lekarzy i psychologów.
Ze wstępu: „Drodzy Czytelnicy, książka, którą macie przed sobą, powstała z potrzeby serca i chęci pomocy. Sytuację związaną z pandemią koronawirusa trudno zrozumieć – często górę biorą strach i panika. Mamy nadzieję, że ta publikacja pozwoli Wam i przede wszystkim Waszym dzieciom zrozumieć, co tak naprawdę się stało, czym jest epidemia, co to jest koronawirus i jak się go wystrzegać”

"MASZ TĘ MOC"

ILUSTRACJE DO ULUBIONEJ KSIĄŻKI

ZAPRASZAMY UCZNIÓW KLAS I – III

DO TWÓRCZEJ AKTYWNOŚCI.

WYKONAJCIE ILUSTRACJE DO ULUBIONEJ PRZEZ WAS KSIĄŻKI,
TECHNIKA DOWOLNA, I PRZYŚLIJCIE JE DO 7 KWIETNIA

WSZYSTKIE PRACE UMIEŚCIMY NA STRONIE SZKOŁY
I NA FACEBOOKU.

POZDRAWIAMY

NAUCZYCIELE BIBLIOTEKI SZKOLNEJ.

na spotkanie z ciekawą książką

Zachęcam uczniów klas piątych i szóstych do zapoznania się książką Zbigniewa Nienackiego "Pan Samochodzik i Wyspa Złoczyńców". Przygody Pana Samochodzika to od kilkudziesięciu lat obowiązkowa lektura młodych wielbicieli sensacji. Już miliony czytelników doskonale znają dziwaczny samochód i jego właściciela - specjalistę od ratowania skarbów i rozwiązywania zagadek z przeszłości. W pierwszym tomie Pan Samochodzik wyrusza na wyspę pełną pamiątek ponurej przeszłości. Gdzieś tutaj przed wiekami ginęli ludzie, gdzieś tu w czasie wojny ukryto skarby, które Pan Samochodzik ma teraz odszukać. Chętnych do zdobycia skarbu jest jednak więcej, a w niewyjaśnionych okolicznościach giną kolejni ludzie...Rozpoczyna się wyścig z czasem. Mamy nadzieję, że ta popularna książka zachęci wielu z Was do sięgnięcia po kolejne części z tej serii.

Pozdrawiamy i życzymy miłej lektury.
Nauczyciele biblioteki szkolnej : Joanna Koplejewska i Beata Szeniawska.

Zapraszamy uczniów klas trzecich do czytania

"Babcia Rabuś" porusza problem kontaktów międzypokoleniowych, uczy patrzenia na ludzi i odkrywania tego, co w nich najlepsze. Pokazuje, że nie należy odrzucać innych ze względu na wiek. Starsze osoby mają wiele do zaoferowania - całe swoje doświadczenie życiowe, dystans do rzeczywistości, radzenie sobie w różnych okolicznościach.
A przede wszystkim Babcie i Dziadkowie potrafią zrobić szalone rzeczy dla swoich wnucząt… z miłości. Czego przykładem jest Babcia - Rabuś, bez której Ben nigdy nie dowiedziałby się, dlaczego Elżbieta II przechadza się po Tower w koszuli nocnej i koronie.

"Odpowiedz mi bajkę"

W bibliotece szkolnej odbył się dziś szkolny etap konkursu "Odpowiedz mi bajkę". Dwóch uczniów: Stanisław Sobczuk z IV a i Jakub Król z V c zajęli pierwsze miejsca i wystąpią w kolejnym etapie w Bibliotece Pedagogicznej.

Gratulacje!