Znalezione obrazy dla zapytania: erasmus praktyki

2020 / 2021

"Teachers as promoters of active learning"

FLORENCJA

Pierwszy dzień szkolenia "Teachers as promoters of active learning" we Florencji realizowanego w ramach projektu "Przedsiębiorcza wiosna" programu Erasmus+. Dziś nasi nauczyciele p. Agata Harasimiuk, p. Sylwia Radecka oraz p. Daniel Wojtkowski prezentowali szkołę oraz założenia projektu. Współpracujemy z nauczycielami z Bułgarii, Włoch, Szwecji i Niemiec.

***

Podczas drugiego dnia szkolenia "Teachers as promoters of active learning" we Florencji nasi nauczyciele zajmowali się zagadnieniami Flipped classroom.

***

W trakcie trzeciego dnia szkolenia "Student centered classroom" we Florencji nasi nauczyciele zajmowali się zagadnieniami związanymi z nauczaniem metodą projektu.

***

Ostatnie dwa dni szkolenia "Student centered classroom" poświęcone by wymianie dobrych praktyk. Kontakty nawiązane w czasie szkolenia pozwolą podjąć współpracę międzynarodową z nowymi szkołami.

Znalezione obrazy dla zapytania: erasmus praktyki

PRZEDSIĘBIORCZA WIOSNA

Rozpoczynamy realizację projektu „Przedsiębiorcza wiosna” finansowanego przez program Erasmus+.  Uzyskaliśmy ponad 30.000 euro na szkolenia nauczycieli na terenie UE. Już w listopadzie pierwsza grupa nauczycieli uda się na szkolenie metodyczne we Florencji. Planujemy również udział w kursach metodycznych  w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i na Islandii.

Cele  projektu to:

• wzrost kompetencji kluczowych u uczniów w zakresie umiejętności uczenia się oraz innowacyjności i przedsiębiorczości
  • wdrażanie nowych metod nauczania wpływających na zaangażowanie uczniów w proces dydaktyczny
  • dalszy rozwój międzynarodowego charakteru naszej szkoły

Adresatem projektu są uczniowie klas drugich liceum oraz klas 4-8 szkoły podstawowej. Zdobyta wiedza i doświadczenie pozwoli wdrożyć w naszej szkole wiele nowych rozwiązań.

************************************

Europejskiego Funduszu Społecznego

„Od węgielka do diamentu”

INFORMACJE O PROJEKCIE

Gmina Miejska Biała Podlaska/Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4/
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia
 ul.  Akademicka 8    21-500 Biała Podlaska

WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI KOPERNIK W WARSZAWIE

7 czerwca 2019 roku grupa 46 uczniów z klas 4c, 4b, 4e, 7a, 7c, 8c, 8d i 8a pod opieką p. Katarzyny Kulickiej, p. Katarzyny Sienkiewicz,  p. Justyny  Kaliszewskiej – Łodygi, p.  Małgorzaty  Krywczyk oraz
p. Barbary Całej wzięła udział w ostatniej wycieczce edukacyjnej w ramach projektu unijnego „Od węgielka do diamentu”.  Uczniowie klas czwartych zwiedzili ekspozycje stałe poznając prawa fizyki oraz obejrzeli pokaz w Teatrze Wysokich Napięć. Zaś uczniowie klas siódmych i ósmych uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych, podczas których wytwarzali kosmetyki naturalne i rozmawiali o działaniu i odczynach kremów przeciwsłonecznych. Na zakończenie wyjazdu wszyscy uczestnicy obejrzeli film pt. "Astronauta" w planetarium Niebo Kopernika przy CNK.

Wycieczka do CNK Warszawa

5 czerwca 2019 r.

Zalutyń 27 - 28 maja 2019 r.

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa Nr 2 w Białej Podlaskiej Rights Reserved.