"A niechaj narodowie wżdy postronni znają,
Iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają!"

/M. Rej/

Znalezione obrazy dla zapytania biała podlaska herb          Znalezione obrazy dla zapytania teresa misiuk lubelski kurator oświaty          Znalezione obrazy dla zapytania biała podlaska herb

PODSUMOWANIE 13. EDYCJI

WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU „POLONISTA ROKU”

W tegorocznej edycji Wojewódzkiego Konkursu "Polonista Roku 2021" organizowanej pod patronatem honorowym Kuratora Oświaty w Lublinie, Prezydenta Miasta Biała Podlaska, Starosty Powiatowego w Białej Podlaskiej przy współudziale UMCS-u w Lublinie, sprawującego opiekę merytoryczną nad przedsięwzięciem, wzięło udział 143 uczniów z 24 szkół.

Wojewódzka Komisja Konkursowa w dniu 7 kwietnia 2021 roku dokonała oceny 97 prac konkursowych zakwalifikowanych do etapu finałowego.

W kategorii klas III – IV wyłoniono dziewięciu laureatów, natomiast w grupie klas V – VI szesnastu.

Miłośnicy słowa, zainspirowani własnymi pomysłami, tworząc niepowtarzalne narracje, nie pozostali obojętni na potrzeby współczesnego świata. Literackie spotkania odbyte  w czasie i przestrzeni w towarzystwie wyjątkowych osobistości ukazały marzenia, wrażliwość i dociekliwość młodych twórców.

ZASZCZYTNY TYTUŁ LAUREATA

WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU „POLONISTA ROKU 2021”

ZDOBYLI MISTRZOWIE PIÓRA

9.

Zajda Emilia

Zespół Placówek Oświatowych Nr 3

Szkoła Podstawowa Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi             i Sportowymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim

Kategoria klas V-VI

8.

Goś Maja

Zespół Placówek Oświatowych Nr 3

Szkoła Podstawowa Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi                     i Sportowymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim

9.

Klimaszewska Magdalena

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. Adama Mickiewicza Szkoła Podstawowa nr 6 w Białej Podlaskiej

10.

Kwiatkowski Michał

Zespól Placówek Oświatowych im. Żołnierzy mjr. „Zenona”

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Leśnej Podlaskiej

11.

Ladwiniec Natalia

Szkoła Podstawowa im. 30 Poleskiej Dywizji Piechoty AK

w Grabanowie

12.

Matejuk Piotr

Zespół Placówek Oświatowych Nr 3

Szkoła Podstawowa Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim

13.

Niewęgłowska Milena

14.

Potapczuk Szymon

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkola                        im. J. I. Kraszewskiego w Wisznicach

15.

Tarasiuk Aleksandra

Szkoła Podstawowa im. Unitów Drelowskich

w Drelowie

16.

Zieliński Maciej

w Białej Podlaskiej

GRATULUJEMY LAUREATOM I ICH OPIEKUNOM!

Pamiątkowe dyplomy, nagrody i podziękowania,
z uwagi na panującą sytuację epidemiczną,
pozostają do odebrania w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej, ulica Akademicka 8
od dnia 26 kwietnia 2021 roku w godzinach 8:00-15:00.

Merytoryczną organizacją konkursu zajęły się panie: Anna Kaliszczuk, Anna Szkodzińska, Iwona Sacharuk.

WYNIKI KONKURSU

OŚWIADCZENIE

ZGŁOSZENIE

PROTOKÓŁ

Podobny obraz

GALA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU „POLONISTA ROKU 2019”

Słowami  C.K. Norwida ,,Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek”  dnia 10 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2
im. Bohaterskich Lotników Podlasia w Białej Podlaskiej, w obecności laureatów i zaproszonych gości, na czele  z dyrektorem Delegatury Kuratorium Oświaty w Białej Podlaskiej Panią Małgorzatą Kiec, prezydentem Miasta Biała Podlaska Panem Michałem Litwiniukiem, Naczelnikiem Wydziału Edukacji UM w Białej Podlaskiej Panem Stanisławem Romanowskim  została uroczyście podsumowana XI edycja Wojewódzkiego Konkursu „Polonista Roku”, organizatorem, którego jest Szkoła Podstawowa nr 2  im. Bohaterskich Lotników Podlasia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Białej Podlaskiej.

Wojewódzki Konkurs ,,Polonista Roku” został objęty patronatem honorowym: Kuratora Oświaty w Lublinie – Pani Teresy Misiuk, Prezydenta Miasta Białej Podlaskiej –Pana Michała Litwiniuka, Starosty  Powiatu Bialskiego – Pana Mariusza Filipiuka. Patronat merytoryczny nad przebiegiem konkursu od 11 lat sprawuje zastępca dyrektora Instytutu Filologii Polskiej UMCS w Lublinie
- Pani dr hab. Dorota Piekarczyk.

W roku szkolnym 2018/2019 do konkursu przystąpiło 328 uczniów z 21szkół województwa lubelskiego.  W etapie finałowym, który odbył się 27 marca 2019 roku uczestniczyło 57 osób. W kategorii klas III-IV wyłoniono 9 laureatów, natomiast w grupie klas V-VI 12. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2.

Na przestrzeni lat 2009 – 2019 w konkursie wzięło udział 4176 uczniów. Do etapu finałowego przystąpiło 529 finalistów. Łącznie Wojewódzka Komisja Konkursowa wyłoniła 202 laureatów.

Wystąpienia zaproszonych gości, jak również zaprezentowana przez młodzież szkoły część artystyczna podkreślały najważniejsze wartości każdego narodu, jego historię,  tradycję i poszanowanie mowy ojczystej, które każdy wrażliwy  humanista odnajdzie w pięknie literatury, kulturze żywego słowa, bo przecież: ,,chodzi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa...”.

Merytoryczną organizacją konkursu zajęły się: p. Anna Kaliszczuk, p. Anna Szkodzińska, p. Iwona Sacharuk.

Oprawę artystyczną przedsięwzięcia współtworzyły: p. Anna Kaliszczuk, p. Joanna Połujańska, p. Agnieszka Kosińska,
 p. Marzena Majchrzak.

bialapodlaska.pl

podlasiak.info.pl

dziennikwschodni.pl

radiobiper.info

LAUREACI

KLASY III - IV

KLASY V - VI

WYNIKI

KLASY III - IV

KLASY V - VI

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa Nr 2 w Białej Podlaskiej Rights Reserved.