Analiza wyników

Akademia Przyszłości

"A niechaj narodowie wżdy postronni znają,
Iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają!"

/M. Rej/

Znalezione obrazy dla zapytania biała podlaska herb          Znalezione obrazy dla zapytania teresa misiuk lubelski kurator oświaty          Znalezione obrazy dla zapytania biała podlaska herb

Miłośnicy języka ojczystego,
jeżeli chcecie pogłębić wiedzę polonistyczną,
wykazać kreatywność, doskonalić szlachetną rywalizację,

zapraszamy

do udziału w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE „POLONISTA ROKU 2020”

organizowanym pod patronatem honorowym Kuratora Oświaty w Lublinie,
Prezydenta Miasta Białej Podlaskiej, Starosty Powiatowego w Białej Podlaskiej
przy współudziale UMCS-u w Lublinie sprawującego opiekę merytoryczną  nad w/w przedsięwzięciem.

Do organizatora pocztą tradycyjną lub elektroniczną należy przesłać:

• do 31 stycznia 2020 roku zgłoszenie szkoły do udziału w konkursie;
  • do 10 marca 2020 roku protokół z eliminacji szkolnych wraz z oświadczeniem rodziców wyrażających zgodę na przetwarzanie danych osobowych dziecka;

Szczegółowy regulamin konkursu wraz z materiałami do pobrania znajdują się na stronie organizatora:
www.sp2-biala-podlaska.eu, w zakładce  POLONISTA ROKU.

Organizatorzy: Anna Kaliszczuk, Anna Szkodzińska, Iwona Sacharuk
          zachęcają do udziału - naprawdę warto!

ZGŁOSZENIE

PROTOKÓŁ

OŚWIADCZENIE

Podobny obraz

GALA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU „POLONISTA ROKU 2019”

Słowami  C.K. Norwida ,,Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek”  dnia 10 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2
im. Bohaterskich Lotników Podlasia w Białej Podlaskiej, w obecności laureatów i zaproszonych gości, na czele  z dyrektorem Delegatury Kuratorium Oświaty w Białej Podlaskiej Panią Małgorzatą Kiec, prezydentem Miasta Biała Podlaska Panem Michałem Litwiniukiem, Naczelnikiem Wydziału Edukacji UM w Białej Podlaskiej Panem Stanisławem Romanowskim  została uroczyście podsumowana XI edycja Wojewódzkiego Konkursu „Polonista Roku”, organizatorem, którego jest Szkoła Podstawowa nr 2  im. Bohaterskich Lotników Podlasia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Białej Podlaskiej.

Wojewódzki Konkurs ,,Polonista Roku” został objęty patronatem honorowym: Kuratora Oświaty w Lublinie – Pani Teresy Misiuk, Prezydenta Miasta Białej Podlaskiej –Pana Michała Litwiniuka, Starosty  Powiatu Bialskiego – Pana Mariusza Filipiuka. Patronat merytoryczny nad przebiegiem konkursu od 11 lat sprawuje zastępca dyrektora Instytutu Filologii Polskiej UMCS w Lublinie
- Pani dr hab. Dorota Piekarczyk.

W roku szkolnym 2018/2019 do konkursu przystąpiło 328 uczniów z 21szkół województwa lubelskiego.  W etapie finałowym, który odbył się 27 marca 2019 roku uczestniczyło 57 osób. W kategorii klas III-IV wyłoniono 9 laureatów, natomiast w grupie klas V-VI 12. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2.

Na przestrzeni lat 2009 – 2019 w konkursie wzięło udział 4176 uczniów. Do etapu finałowego przystąpiło 529 finalistów. Łącznie Wojewódzka Komisja Konkursowa wyłoniła 202 laureatów.

Wystąpienia zaproszonych gości, jak również zaprezentowana przez młodzież szkoły część artystyczna podkreślały najważniejsze wartości każdego narodu, jego historię,  tradycję i poszanowanie mowy ojczystej, które każdy wrażliwy  humanista odnajdzie w pięknie literatury, kulturze żywego słowa, bo przecież: ,,chodzi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa...”.

Merytoryczną organizacją konkursu zajęły się: p. Anna Kaliszczuk, p. Anna Szkodzińska, p. Iwona Sacharuk.

Oprawę artystyczną przedsięwzięcia współtworzyły: p. Anna Kaliszczuk, p. Joanna Połujańska, p. Agnieszka Kosińska,
 p. Marzena Majchrzak.

bialapodlaska.pl