DORADZTWO ZAWODOWE

KASA ZAPOMOGOWA

linia-ruchomy-obrazek-0196

W ROKU SZKOLNYM 2019 / 2020,  w szkole pracą terapeutyczną,
opiekuńczo - wychowawczą oraz profilaktyką społeczną zajmuje się dwóch pedagogów:
mgr Monika Dziąg i m

PEDAGOG SPECJALNY

nastrojowy-emotikon-ruchomy-obrazek-0225      mgr Justyna Kulik

linia-ruchomy-obrazek-0196

Szanując czas rodziców i w trosce o komfort rozmowy
prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny
w celu umówienia się z pedagogiem lub psychologiem szkolnym.
Dziękujemy!

Telefon:    83 341 - 64 - 30

83 341 - 67 - 65

w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4
ul. Akademicka 8
21-500 Biała Podlaska

DROGI UCZNIU !

Pedagog szkolny jest osobą, do której możesz zwrócić się z każda sprawą. Jeśli potrzebujesz z kimś porozmawiać, chciałbyś podzielić się swoim problemem, potrzebujesz pomocy - jesteśmy do dyspozycji. W naszej pracy najważniejsze jest dla nas dobro dziecka. Każda Twoja sprawa jest dla nas istotna i każdy problem postaramy się ze wszystkich sił pomóc Ci rozwiązać. Możesz również liczyć na zrozumienie, wysłuchanie, dyskrecję i nieocenianie. Zapraszamy Cię zwłaszcza wtedy, gdy masz trudności w szkole - w nauce lub kontaktach z rówieśnikami, nauczycielami, trudną sytuację życiową np. rodzinną lub materialną, problemy osobiste, chciałbyś pomóc komuś lub sobie, masz ochotę podzielić się z kimś swoimi pomysłami, radością, sukcesem oraz w każdej innej sprawie.

DROGI RODZICU !

Prowadzimy poradnictwo indywidualne dla rodziców, którego celem jest usprawnienie pracy wychowawczej z uczniami, lepsze poznanie poszczególnych dzieci oraz ich potrzeb, uzgadnianie działań wychowawczych i planowanie adekwatnych rozwiązań sytuacji problemowych, stwarzanie właściwej atmosfery wychowawczej.

Dbamy o doskonalenie swojej pracy i podwyższanie jakości pracy szkoły oraz o planowy i systematyczny rozwój zawodowy, podejmując kursy zawodowe i szkolenia.

Za niezwykle ważny element pracy szkoły uznajemy zadania z dziedziny profilaktyki, a programy, które systematycznie realizujemy uczą dzieci zachowania się w określonych sytuacjach, pozwalają rozwijać umiejętności interpersonalne oraz umożliwiają uzyskanie odpowiedniej wiedzy chroniącej przed niebezpieczeństwami.

W naszej pracy profilaktycznej i terapeutycznej odnosimy się zawsze do elementów pedagogiki zabawy, która jest propozycją metodyczną prowadzenia grupy. Nawiązuje ona do traktowania rozwoju człowieka jako całości, ze zwróceniem uwagi na jego indywidualność. Realizacja metod zabawowych służy wzmocnieniu motywacji do uczenia się, do pracy w grupie, a także ożywieniu i urozmaiceniu tradycyjnego nauczania. Organizujemy działalność związaną z podnoszeniem poziomu wiedzy psychologiczno-pedagogicznej rodziców. Działalność taką prowadzimy przy pomocy wychowawców klas oraz specjalistów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Tematykę uzależniamy od potrzeb występujących w klasie i środowisku.

W celu możliwie trafnego i rzetelnego poznania uczniów stosujemy metody badań, takie jak: obserwacja, analiza dokumentów, ankieta, skala ocen i techniki socjometryczne. Badania te służą nam do usprawnienie procesu edukacyjnego.

Podejmujemy się organizacji godzin wychowawczych, podczas których bezpośrednio wpływamy na uczniów i przezwyciężamy trudności wychowawcze w klasie szkolnej. Stosujemy wypracowane metody indywidualnej opieki psychologiczno-pedagogicznej nad dzieckiem o nieharmonijnym rozwoju w zakresie rozwiązywania indywidualnych problemów edukacyjnych i emocjonalnych.

Znajomość środowiska pozwala nam dokładnie rozpoznać potrzeby bytowe naszych uczniów. Zapewniamy bezpłatne obiady w szkole, zasiłki losowe, bezpłatne podręczniki uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.

Realizacja   wymienionych     zadań,    programów,   profesjonalna   opieka  psychologiczno-pedagogiczna nad dzieckiem,  wypracowane  formy  i  metody  współdziałania  z  rodzicami i nauczycielami oraz uczniami stanowi ważny czynnik w usprawnianiu działalności wychowawczej szkoły.

Podobny obraz

do udziału w Konkursie
na hasło promujące i zachęcające do korzystania
Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

ZAŁĄCZNIKI

Podobny obraz

W naszej szkole, jako jedynej w Białej Podlaskiej, od początku roku szkolnego 2016/17 realizujemy ogólnopolski projekt „Akademia Przyszłości”. Ma on na celu pomoc w rozwijaniu zainteresowań, pasji, talentów dzieciom zakwalifikowanym do programu. Dzieje się to przy pomocy wolontariuszy – tutorów, którzy indywidualnie pracują z dziećmi, skupiając się na wzmacnianiu, odkrywaniu ich mocnych stron.
    W tym semestrze otworzyliśmy jedno kolegium – tzn. dwanaścioro dzieci i tyle samo wolontariuszy stworzyło zgraną drużynę –razem będą uczestniczyć w różnorodnych ciekawych wydarzeniach na terenie szkoły i nie tylko oraz regularnie spotykać się (minimum raz w tygodniu) jeden na jeden – tutor i mały student Akademii Przyszłości.

Więcej informacji na temat inicjatywy na stronie:

PRZYSZŁOŚCI:

28 października 2016r. wyruszyliśmy wspólnie do Lublina, aby wziąć udział w uroczystej inauguracji XIV edycji Akademii Przyszłości. Najpierw odwiedziliśmy Bawialnię Edukacyjną KLANZY, gdzie wyszaleliśmy się na podłodze interaktywnej. Potem udaliśmy się na wojewódzką inaugurację, która odbyła się na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej. Rozdanie indeksów poprzedziły niesamowite występy – iluzjonisty i tancerki, które oglądaliśmy z podziwem. Nasze dzieci zgłaszały się na ochotnika do wszystkich aktywności. Pobyt w Lublinie zakończyliśmy kolacją w KFC (przegłosowanej) i wesołym autokarem wróciliśmy już nocą do domu. Atmosfera – ciepła, przyjacielska, radosna nastrajała pozytywnie do wspólnych działań i dalszej pracy.

SPOTKANIE ANDRZEJKOWE Z AKADEMIĄ PRZYSZŁOŚCI