Obchody 100 – lecia

im. Bohaterskich Lotników Podlasia

1921- 2021

„Przeszłość zachowana w pamięci
staje się częścią teraźniejszości”
T. Kotarbiński

100 lat istnienia szkoły to nie tylko fakty i daty, ale przede wszystkim ludzie, którzy stanowią jej największą wartość. Jubileusz jest  okazją do wspomnień, często przywołanych dźwiękiem szkolnego dzwonka. Wraz z upływem lat spoglądamy na mury szkoły z coraz większym sentymentem. Trudno być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia. A pamięć jest powrotem w czasie, niezwykłym wehikułem, który pozwala nam odbyć podróż ku temu, co minione. Pierwsza, a może ostatnia ławka, sukcesy, porażki, przyjaźnie, a niejednokrotnie czas podejmowania ważnych decyzji mających znaczący wpływ na dalsze życie.

Drodzy absolwenci oraz nauczyciele – emeryci, przygotowania do jubileuszu naszej szkoły chcielibyśmy rozpocząć od publikacji Waszych wspomnień.

W ramach obchodów stulecia istnienia naszej szkoły będziemy dzielić się z
Wami wspomnieniami z lat ubiegłych.
Dzięki uprzejmości pana Adama Trochimiuka możemy zaprezentować skarby z jego kolekcji fotografii.
Zaczynamy od otoczenia naszej szkoły. Kto pamięta samolot przed wejściem?

Jesteśmy wzruszeni i bardzo nas cieszy tak wielki odzew na pierwszą publikację zdjęć ilustrujących historię naszej szkoły
Wspaniale, że dzielą się Państwo z nami swoimi wspomnieniami! Prosimy o więcej!
Dziś w nawiązaniu do Państwa komentarzy prezentujemy takie oto zdjęcie. Czy ktoś pamięta który to rok?

Tydzień temu nasza społeczność obchodziła Dzień Patrona w formie online. Dziś zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości nadania szkole imienia „Bohaterskich Lotników Podlasia”.
22 października 1983 roku o godzinie 10.00 do naszej szkoły przybyli dostojni goście: dowódca Wojsk Lotniczych, gen. dywizji pilot dypl. Tytus Krawczyc, komendant WOSL płk. Wiesław Markiewicz, najwyższe władze naszego miasta i województwa oraz dowództwo Jednostki Wojskowej 5058, która była zakładem opiekuńczym szkoły. Gospodarzem uroczystości była dyrektor szkoły pani Hanna Kasprzyk.
Kurator Oświaty pan Eugeniusz Wiński odczytał akt nadania szkole imienia, a następnie społeczności szkolnej wręczono sztandar. Delegacje uczniów złożyły uroczyste ślubowanie. W czasie uroczystości wielu nauczycieli naszej szkoły zostało odznaczonych i wyróżnionych. Po zakończeniu części oficjalnej i artystycznej goście zwiedzali szkołę, a gen. dywizji płk. Tytus Krawczyc spotkał się z klasami VIII.

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa Nr 2 w Białej Podlaskiej Rights Reserved.