DORADZTWO ZAWODOWE

JUBILEUSZ 100 - lecia szkoły

PRZEDSIĘBIORCZA WIOSNA

KASA ZAPOMOGOWA

Jak pomóc dzieciom i młodzieży
radzić sobie z emocjami, lękiem, niepokojem i strachem?

Na powyższe pytanie znajdziemy odpowiedź w książce Lawrence J. Cohena pod tytułem „Nie strach się bać. Jak pomóc dziecku oswoić lęki i zmartwienia.”

Lawrence J.Cohen jest doktorem psychologii. Specjalizuje się w terapii dzieci i rodzin poprzez zabawę. W książce przedstawia skuteczną metodę, która łączy zabawę z głębokim zrozumieniem dla emocji dziecka, miłością, empatią i akceptacją.

"Autor Nie strach się bać podaje dziesiątki sposobów na to, jak towarzyszyć dziecku, które się boi. Kieruje się przekonaniem, że najefektywniej pomóc dziecku może właśnie rodzic, bo praca nad lękiem odbywa się w relacji."

Małgorzata Stańczyk
psycholog

"Autor w niezwykle przystępny, a jednocześnie rzetelny sposób oprowadza czytelnika po świecie lęku. Rozkłada ten lęk na czynniki pierwsze, ogląda z każdej strony, dzieli się doświadczeniem. Popiera to wszystko nie tylko wiedzą zawodową, ale też refleksjami i przeżyciami."

Anita Janeczek-Romanowska
psycholog dziecięcy

"Ta książka pomoże ci opanować burzę niepokoju, która zalewa tak wiele dzieci i nastolatków. Weź te cenne lekcje i czyń je własnymi! Od spokoju w twojej rodzinie dzielą cię tylko rozdziały tej książki."

dr Daniel J. Siegel

Serdecznie polecam i zachęcam do lektury.

Izabela Piszcz
psycholog szkolny

UWAŻNE DZIECKO
       Dnia 25 listopada 2019 odbył się zespół wychowawców edukacji wczesnoszkolnej.
Podczas spotkania poruszono tematykę uważności, spokoju i  koncentracji dzieci w wieku wczesnoszkolnym.
Zachęcamy do poczytania na ten temat.

Projekt MOPS w Białej Podlaskiej
         Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej informuje, że  realizuje  projekt "Centrum Wsparcia Rodziny i Usług Społecznych dla mieszkańców miejskiego obszaru funkcjonalnego Biała Podlaska" - rekrutacja ciągła, zakończenie projektu  - kwiecień 2022r.
Projekt obejmuje BEZPŁATNE: poradnictwo rodzinne dla rodzin przeżywających trudności, mediacje, wsparcie działań opiekuńczo - wychowawczych rodziny, poradnictwo psychologa, prawnika, psychologa dziecięcego, poradnictwo w zakresie uzależnień i współuzależnień od alkoholu, narkotyków, hazardu, poradnictwo pedagogiczne dziecięce: nadpobudliwość, agresja, zachowania lękowe, nieśmiałość, trudności szkolne.

Adresaci projektu:
Rodziny dotknięte problemami opiekuńczo - wychowawczymi.
Rodziny wspierane i wspierające.
Rodziny zastępcze.

Szanowni Państwo,

w załączeniu przekazuję informację przygotowaną przez Głównego Inspektora Sanitarnego przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na temat potencjalnych zagrożeń związanych z elektronicznymi papierosami.

Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy, tak samo jak tradycyjne papierosy, uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie.

E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Pozwalają one ukryć młodzieży nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący ją przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.

W imieniu Ministra Edukacji Narodowej oraz na prośbę Głównego Inspektora Sanitarnego uprzejmie proszę o upowszechnienie informacji w Państwa szkołach i placówkach edukacyjnych. Zależy nam na tym, aby wiedza na temat zagrożeń dotyczących e-papierosów trafiła do rodziców, uczniów i nauczycieli.

Uprzejmie informuję, że niniejszy materiał zostanie również udostępniony w Strefie dla zalogowanych SIO.

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN