UBEZPIECZENIE

ŚWIETLICA SZKOLNA

KASA ZAPOMOGOWA

WYCIECZKA DO EDWOOD

Firma istnieje od 1999 roku, jako firma rodzinna specjalizuje się w przetwórstwie drewna dębowego. Obecnie jest wiodącym producentem dębowych klejonych płyt meblowych. Firma stale inwestuje w rozbudowę własnych obiektów, modernizuje linie technologiczne oraz usprawnia procesy produkcyjne. Zakład stale poszerza  rynki zbytu  jak również asortyment produkcyjny, który obecnie obejmuje: blaty kuchenne -robocze, komponenty schodów, komponenty meblowe: blaty i nogi stołów, płyty meblowe, boki łóżek sypialnianych, elementy krzywoliniowe (np. nogi krzeseł), a także pellet dębowy. W wycieczce uczestniczyli  uczniowie klasy 8a.

DZIEŃ TECHNIKA

23 października 2019 r. odbył się VI Dzień Technika przygotowany przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirko i S. Wigury w Białej Podlaskiej. Kolejny już raz placówka gościła przyszłych absolwentów szkół podstawowych, którzy za parę miesięcy będą podejmowali decyzję co do wyboru kierunku dalszego kształcenia. Wykształcenie w kierunkach technicznych to odpowiedź na dynamicznie rozwijający się rynek pracy oraz coraz większe zapotrzebowanie na wykwalifikowanych fachowców w swoich dziedzinach, nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Nauka w technikum czy szkole branżowej daje możliwość zdobycia dobrego zawodu, a jednocześnie nie zamyka przed uczniami drogi do dalszego kształcenia - podkreślił dyrektor szkoły Ryszard Dołęga. Dzień Technika to przede wszystkim okazja do propagowania kształcenia technicznego oraz wskazania możliwości, jakie daje nauka w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2. W ramach zorganizowanej imprezy uczniowie brali udział w specjalistycznych prezentacjach i pokazach związanych z branżami i kierunkami kształcenia w szkole. Mogli też wykazać się swoją wiedzą w konkursach i quizach z nagrodami.