DORADZTWO ZAWODOWE

ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 2 BIAŁA PODLASKA

W ramach Doradztwa Zawodowego w Szkole Podstawowej nr 2 im Bohaterskich Lotników Podlasia, podejmujemy się organizacji  różnorodnych działań wspierających uczniów w planowaniu ścieżki edukacyjno-zawodowej. Jedną z inicjatyw jaką realizujemy, są wycieczki do Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Białej Podlaskiej. Dzięki nim uczniowie mogą uzyskać informacje  na temat  specyfiki zawodów, czy  konkretnych branż . Nasi uczniowie  zapoznali  się atutami szkoły, którymi są:

• możliwość zdobycia zawodu i tytułu technika;
  • korzystanie z dodatkowych kursów podnoszących kwalifikacje;
  • wysokie wyniki w nauce promowane są nagrodami finansowymi;
  • nauka z wykorzystaniem nowoczesnej bazy dydaktyczno-technicznej;
  • praktyczną naukę zawodu odbywającą się na warsztatach szkolnych i u pracodawców;
  • bogata oferta nowych i przyszłościowych kierunków kształcenia.

WYCIECZKA DO EDWOOD

Firma istnieje od 1999 roku, jako firma rodzinna specjalizuje się w przetwórstwie drewna dębowego. Obecnie jest wiodącym producentem dębowych klejonych płyt meblowych. Firma stale inwestuje w rozbudowę własnych obiektów, modernizuje linie technologiczne oraz usprawnia procesy produkcyjne. Zakład stale poszerza  rynki zbytu  jak również asortyment produkcyjny, który obecnie obejmuje: blaty kuchenne -robocze, komponenty schodów, komponenty meblowe: blaty i nogi stołów, płyty meblowe, boki łóżek sypialnianych, elementy krzywoliniowe (np. nogi krzeseł), a także pellet dębowy. W wycieczce uczestniczyli  uczniowie klasy 8a.

DZIEŃ TECHNIKA

23 października 2019 r. odbył się VI Dzień Technika przygotowany przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirko i S. Wigury w Białej Podlaskiej. Kolejny już raz placówka gościła przyszłych absolwentów szkół podstawowych, którzy za parę miesięcy będą podejmowali decyzję co do wyboru kierunku dalszego kształcenia. Wykształcenie w kierunkach technicznych to odpowiedź na dynamicznie rozwijający się rynek pracy oraz coraz większe zapotrzebowanie na wykwalifikowanych fachowców w swoich dziedzinach, nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Nauka w technikum czy szkole branżowej daje możliwość zdobycia dobrego zawodu, a jednocześnie nie zamyka przed uczniami drogi do dalszego kształcenia - podkreślił dyrektor szkoły Ryszard Dołęga. Dzień Technika to przede wszystkim okazja do propagowania kształcenia technicznego oraz wskazania możliwości, jakie daje nauka w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2. W ramach zorganizowanej imprezy uczniowie brali udział w specjalistycznych prezentacjach i pokazach związanych z branżami i kierunkami kształcenia w szkole. Mogli też wykazać się swoją wiedzą w konkursach i quizach z nagrodami.