foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

"A niechaj narodowie wżdy postronni znają,
Iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają!"

/M. Rej/

 

    Znalezione obrazy dla zapytania biała podlaska herb          Znalezione obrazy dla zapytania teresa misiuk lubelski kurator oświaty          Znalezione obrazy dla zapytania biała podlaska herb  

Podobny obraz

 

PODSUMOWANIE 13. EDYCJI

WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU „POLONISTA ROKU”

      W tegorocznej edycji Wojewódzkiego Konkursu "Polonista Roku 2021" organizowanej pod patronatem honorowym Kuratora Oświaty w Lublinie, Prezydenta Miasta Biała Podlaska, Starosty Powiatowego w Białej Podlaskiej przy współudziale UMCS-u w Lublinie, sprawującego opiekę merytoryczną nad przedsięwzięciem, wzięło udział 143 uczniów z 24 szkół.

Wojewódzka Komisja Konkursowa w dniu 7 kwietnia 2021 roku dokonała oceny 97 prac konkursowych zakwalifikowanych do etapu finałowego.

W kategorii klas III – IV wyłoniono dziewięciu laureatów, natomiast w grupie klas V – VI szesnastu.

Miłośnicy słowa, zainspirowani własnymi pomysłami, tworząc niepowtarzalne narracje, nie pozostali obojętni na potrzeby współczesnego świata. Literackie spotkania odbyte  w czasie i przestrzeni w towarzystwie wyjątkowych osobistości ukazały marzenia, wrażliwość i dociekliwość młodych twórców.

ZASZCZYTNY TYTUŁ LAUREATA

WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU „POLONISTA ROKU 2021”

ZDOBYLI MISTRZOWIE PIÓRA

Kategoria klas III-IV

Lp.

Nazwisko i imię ucznia

Nazwa szkoły

1.

Chomiuk Lena

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Konstantynowie

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Konstantynowie

2.

Jakimiak Lena

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Rokitnie

3.

Grodzicki Jan

Społeczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza

w Białej Podlaskiej

4.

Jarmoluk Krystian

Zespół Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach

5.

Mańko Izabela

Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II

w Białce k. Radzynia Podlaskiego

6.

Mikiciuk Bianka

Szkoła Podstawowa im. ppłk. Stefana Skoczylasa w Rossoszu

7.

Stanilewicz Natalia

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 4

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia

w Białej Podlaskiej

8.

Sudewicz Hanna

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 4

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia

w Białej Podlaskiej

9.

Zajda Emilia

Zespół Placówek Oświatowych Nr 3

Szkoła Podstawowa Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi             i Sportowymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim

 

Kategoria klas V-VI

Lp.

Nazwisko i imię ucznia

Nazwa szkoły

1.

Baran Mateusz

Szkoła Podstawowa  w Sosnówce

2.

Grochowski Karol

Szkoła Podstawowa im. Unitów Drelowskich w Drelowie

3.

Kamiński Maksymilian

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 4

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia

w Białej Podlaskiej

4.

Michalski Adam

Szkoła Podstawowa im. Unitów Drelowskich w Drelowie

5.

Szewczuk Alicja

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 4

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia

w Białej Podlaskiej

6.

Breczko Antoni

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 4

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia

w Białej Podlaskiej

7.

Chudzik Maja

Szkoła Podstawowa  w Sosnówce

8.

Goś Maja

Zespół Placówek Oświatowych Nr 3

Szkoła Podstawowa Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi                     i Sportowymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim

9.

Klimaszewska Magdalena

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. Adama Mickiewicza Szkoła Podstawowa nr 6 w Białej Podlaskiej

10.

Kwiatkowski Michał

Zespól Placówek Oświatowych im. Żołnierzy mjr. „Zenona”

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Leśnej Podlaskiej

11.

Ladwiniec Natalia

Szkoła Podstawowa im. 30 Poleskiej Dywizji Piechoty AK

w Grabanowie

12.

Matejuk Piotr

Zespół Placówek Oświatowych Nr 3

Szkoła Podstawowa Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim

13.

Niewęgłowska Milena

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 4

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia

w Białej Podlaskiej

14.

Potapczuk Szymon

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkola                        im. J. I. Kraszewskiego w Wisznicach

15.

Tarasiuk Aleksandra

Szkoła Podstawowa im. Unitów Drelowskich

w Drelowie

16.

Zieliński Maciej

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 4

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia

w Białej Podlaskiej

 

GRATULUJEMY LAUREATOM I ICH OPIEKUNOM!

Pamiątkowe dyplomy, nagrody i podziękowania,
z uwagi na panującą sytuację epidemiczną,
pozostają do odebrania w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej, ulica Akademicka 8
od dnia 26 kwietnia 2021 roku w godzinach 8:00-15:00.  

Merytoryczną organizacją konkursu zajęły się panie: Anna Kaliszczuk, Anna Szkodzińska, Iwona Sacharuk.

     WYNIKI KONKURSU W ZAKŁADCE "POLONISTA ROKU"

Jest to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej.

Z tej okazji zapraszamy na chwilę rozrywki związanej z książką
– panie bibliotekarki.

https://view.genial.ly/5ea032488b3e6b0d94550a2e/
game-breakout-swiatowy-dzien-ksiazki-i-praw-autorskich

Zapraszamy do wypożyczania książek z naszej biblioteki.
Można w tej sprawie kontaktować się z nami przez dziennik.

GABINET STOMATOLOGICZNY  

       W Szkole Podstawowej nr 2 jest czynny gabinet stomatologiczny dla dzieci i młodzieży szkolnej.

Gabinet zaprasza dzieci 7 - letnie na lakowanie zębów, dzieci starsze na przeglądy, lakierowanie i inne zabiegi stomatologiczne. 

Rejestracja osobiście w gabinecie w godz. 800 - 1200 lub telefonicznie.

Telefon: 506 - 418 - 278

Uczestnicy konkursu
KANGUR MATEMATYCZNY 
 

     Ze względu na ograniczenia obowiązujące obecnie w kraju, przeprowadzenie konkursu w formie stacjonarnej w naszej szkole jest niemożliwe. W tych okolicznościach przygotowany został jego wariant w formie zdalnej (elektronicznej – za pośrednictwem Internetu). Proszę o zapoznanie się z INSTRUKCJĄ DLA UCZNIA. 

Organizacja konkursu za pośrednictwem Internetu 

Bezpośrednio przed konkursem, w dniu 22.04.2021, udostępnione zostaną przez dziennik: 

 - karta odpowiedzi w formie formularza elektronicznego (plik pdf)  

- zestawy zadań konkursowych zabezpieczone hasłem (pliki pdf)  

Karta odpowiedzi jest interaktywnym formularzem. Uczeń wpisuje swoje imię i nazwisko z użyciem klawiatury,  kategorię i odpowiedzi zaznacza klikając myszką w aktywne pola. 

Pliki z zadaniami zabezpieczone są hasłem, które chwilę przed konkursem (przed godz. 9:00), zostanie uczestnikowi konkursu przekazane przez nauczyciela - opiekuna. Uczeń ma odesłać wypełnioną kartę odpowiedzi najpóźniej o 10:30 na adres koordynatora szkolnego: 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   

Czas przewidziany na rozwiązywanie zadań w wersji zdalnej to 90 minut. 

Uwaga1. Do prawidłowej obsługi formularza karty odpowiedzi zalecany jest (darmowy) program Adobe AcrobatReader DC dostępny pod adresem https://get.adobe.com/pl/reader/  

Uwaga 2. Wśród uczniów biorących udział w konkursie w formie zdalnej nie przyznaje się nagród, a wskazani przez Koordynatora Szkolnego uczniowie otrzymują upominki (§20 Regulaminu Konkursu).  

  INSTRUKCJA  

 „Moja szkoła 100 lat temu”

 Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki międzyszkolnego konkursu plastycznego
„Moja szkoła 100 lat temu”.
Organizatorami były: Marzena Majchrzak oraz Beata Zielińska

Komisja konkursowa w składzie: Pani Dyrektor Justyna Stępka, Pani Marzena Majchrzak i Pani Beata Zielińska dokonała oceny prac zgłoszonych do konkursu, wyłoniła 10 Laureatów Konkursu oraz przyznała 2 Wyróżnienia w dwóch kategoriach.

Kategoria I – klasy I - III

I MIEJSCE

Julia Sosenko kl. III

 Katolicka Szkoła Podstawowa im.C.K. Norwida

II MIEJSCE

Amelia Arciszewska kl. I a

Katolicka Szkoła Podstawowa im.C.K. Norwida

Anna Chomińska kl. II b

Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Brzóski w Białej Podlaskiej

  

III MIEJSCE

Ewelina Iga Błaszczak kl. II b

Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Brzóski w Białej Podlaskiej

Pola Partyka kl. III a 

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej

 

WYRÓŻNIENIE

Kacper Rudzki kl. I a

Katolicka Szkoła Podstawowa im. C.K. Norwida

Lena Olichwirowicz kl. III a

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej

 

Kategoria I – klasy IV - VIII

I MIEJSCE

Justyna Chaniewicz kl. VI a

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej

Stanisław Sobczuk kl. V a

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia

II MIEJSCE

Małgorzata Lisowska kl. VI c

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej

III MIEJSCE

Arkadiusz Przewarski kl. VII f

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia

Roksana Lewczuk kl. VI d

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu,
a autorom nagrodzonych prac bardzo mocno gratulujemy!!!

Ze względu na istniejącą sytuacje epidemiologiczną, o terminie wręczania nagród poinformujemy.

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa Nr 2 w Białej Podlaskiej Rights Reserved.