foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Projekt EFS

e-Dziennik

Ligi Przedmiotowe

Poradniki i informacje dla Rodziców

Konkursy

Kalendarz

Sport

Koła zainteresowań

Analiza wyników

Podręczniki

Polonista Roku

Akademia Przyszłości

Szkolne Koło CARITAS

Klub Młodego Wolontariusza

GŁOS DWÓJKI

Plan lekcji

Rekrutacja

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania podium sportowe

litera-i-alfabet-ruchomy-obrazek-0828litera-i-alfabet-ruchomy-obrazek-0843litera-i-alfabet-ruchomy-obrazek-0861litera-i-alfabet-ruchomy-obrazek-0834litera-i-alfabet-ruchomy-obrazek-0821
 
 ROK SZKOLNYM 2018 / 2019 

Dbając o właściwy rozwój oraz zachęcając dzieci i młodzież naszej szkoły
zapraszamy na dodatkowe zajęcia sportowe
organizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego.

  Harmonogram zajęć sportowych  

 

FINAŁ MIASTA W SIATKÓWCE

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w finale miasta
Igrzyska Dzieci 
w siatkówce "4".

Drużyna w składzie:
1). Janiszek     Wiktoria          kl. VI a,  
2). Kuszneruk
  Agnieszka      kl. VI a,

3). Szydłowska Michalina      kl. VI a,
4). Dmitruk     Natasza           kl. VI a,
5). Korszeń     Wiktoria           kl. VI a,
6). Żywicka    Antonina           kl. VI b,

7). Nogal       Wiktoria             kl. VI b,
8). Hulińska Anna                  kl. VI c,
9). Zajączkowska Emilia         kl. VI c,
10). Niźnikowska Julia            kl. VI c,
11). Guziuk        Marysia        kl. VI b,
12). Jarocka Martyna             kl. VI b,
13). Borowik Maja                  kl. VI b,
14). Malinowska   Patrycja      kl. VI b.

Dziewczęta po ciężkiej walce zajęły 4 miejsce.

Opiekun: Barbara Cała

Gratulujemy!

 


 ⚽️

PIŁKARSKI SUKCES
15 stycznia 2019r. odbyły się Międzyszkolne Zawody w Piłce Nożnej Chłopców.
Nasza szkoła wystawiła dwie drużyny, które wygrały wszystkie swoje mecze!
Zwycięskie składy to:

Klasy III:
PAWEŁ MIKOŁAJCZUK 3b,
DAWID RADOMIŃSKI 3b,
SZUMIŁO ADRIAN 3a,
SOBCZUK STANISŁAW 3a,
DENISIUK MACIEJ 3b,
WASZCZUK BARTEK 3a,
DONICHEV DANIEL 3a

Klasy II:
JAN KOZŁOWSKI 2b,
DOMINIK SZLARSKI 2c,
PIOTR GŁUCHOWSKI 2c
KRÓLEM STRZELCÓW TURNIEJU Z 13 BRAMKAMI ZOSTAŁ JANEK KOZŁOWSKI Z KLASY 2b !!!! 

Opiekę nad drużynami sprawował pan Tomasz Arasymowicz.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

 

 ⚽️


SZKOLNY MŁODZIEŻOWY OŚRODEK KOSZYKÓWKI
W BIAŁEJ PODLASKIEJ

W ramach współpracy i dzięki podpisaniu umowy pomiędzy Prezydentem Miasta Biała Podlaska a Polskim Związkiem Koszykówki od września bieżącego roku 2018 kontynuujemy zajęcia w naszej szkole w ramach Szkolnego Młodzieżowego Ośrodka Koszykówki (tzw. SMOK) dla dziewcząt. 

Program realizowany jest przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Białej Podlaskiej.

Jest to program finansowany przez Polski Związek Koszykówki ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, którego nadrzędnym celem jest popularyzacja oraz zwiększenie ilości dzieci i młodzieży uprawiających koszykówkę. Poprzez program dziewczęta w naszym Ośrodku maja możliwość podnoszenia swojej sprawności fizycznej jak i specjalistycznej w koszykówce. Udział w zajęciach SMOK zwiększa nawyk aktywnego spędzania czasu wolnego, brania odpowiedzialności za swoje zdrowie oraz co najważniejsze wspomaga rozwój współzawodnictwa i współpracy w grupie. 

Polski związek Koszykówki ze swojej strony pokrywa koszty zakupu specjalistycznego sprzętu sportowego (piłki, D-MAN, drabinki koordynacyjne, mini płotki, materace, okularki, piłki koordynacyjne itp.).

Kadrę trenerską naszego Szkolnego Młodzieżowego Ośrodka Koszykówki tworzą Rafał Wlizło i Anna Zielińska

Na zajęcia zapraszamy wszystkie chętne dziewczęta

z klas IV  Anna Zielińska sala sportowa SP 2

poniedziałek 15.30 – 17.00

 środa 15.30 – 17.00

z klas V Rafał Wlizło sala sportowa SP 2

 wtorek 15.30 – 17.00

 piątek 15.30 – 17.00

z klas VI  Rafał Wlizło hala sportowa Staszic

poniedziałek 18.30 – 20.00

czwartek 18.30 – 20.00

Znalezione obrazy dla zapytania Ministerstwo sportu i kultury

Znalezione obrazy dla zapytania szkolny młodzieżowy ośrodek koszykówki Podobny obraz

DWÓJKA KOSZYKÓWKĄ STOI

      Od dwóch lat z inicjatywy nauczyciela wychowania fizycznego Pana Rafała Wlizło na terenie naszej szkoły został uruchomiony program szkolenia sportowego dziewcząt w systemie klas sportowych o profilu koszykówka dziewcząt. Szkoleniem objęte zostały uczennice klas sportowych V B (wychowawca Barbara Chwedoruk, trener Rafał Wlizło)IV E (wychowawca Agnieszka Pawluczuk, trener Rafał Wlizło). Dziewczęta poprzez zwiększoną liczbę godzin mają możliwość podnoszenia swoich umiejętności, rozwijanie zainteresowań, talentów sportowych ale przede wszystkim dobrą zabawę. Ponadto dziewczęta klas IV - VI  w naszej szkole mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań sportowych poprzez pilotażowy program Szkolnych Młodzieżowych Ośrodków Koszykówki przy współpracy Polskiego Związku Koszykówki, Ministerstwa Sportu i Turystyki  oraz Urzędu Miasta Biała Podlaska. 

   Nasze uczennice oprócz zajęć treningowych mają możliwość uczestniczenia w rywalizacji z innymi szkołami i ośrodkami w rozgrywkach Podlaskiej Ligi Koszykówki. Na dzień dzisiejszy do rozgrywek zostało zgłoszonych 40 dziewcząt, które co tydzień rozgrywają mecze, podnosząc swoje umiejętności. W dotychczasowych rozgrywkach nasze dziewczęta radzą sobie bardzo dobrze: Klasy VI i V liderują rozgrywkom, a nasze najmłodsze dziewczęta z klas IV zdobywają cenne doświadczenie.

   W ostatnim czasie nasze dziewczęta na zaproszenie Fundacji Marcina Gortata "Mierz Wysoko" uczestniczyły w nietuzinkowej imprezie koszykarskiej Szkolnym Konkursie Skills Challenge 2018. Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze wychowanki, które w swojej kategorii zajęły wysokie miejsca za co zostały nagrodzone atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi firmy Spalding. I miejsce Marcysia Żywicka kl. V B, II miejsce Oliwka Seweryn kl. V B i III miejsce Weronika Semeryło kl. VI C.
Jednakże ogromne brawa należą się wszystkim naszym dziewczętom z klas sportowych V B i I V E. 

 

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE SP2

W dniu 30.11.2018r. odbyły się zawody z pływania
w randze 1/2 wojewódzkich w Radzyniu Podlaskim.

Dziewczęta z  SP 2 w sztafecie zajęły V miejsce w składzie:
1. Korolczuk Karolina     kl. 5c
2. Seweryn Oliwia        kl. 5b
3. Łukaszuk Jagoda      kl. 6a
4. Stanisławek Daria     kl. 5b
5. Szydłowska Maja      kl. 5d
6. Szydłowska Michalina  kl. 6a


Indywidualnie I miejsce stylem dowolnym zajęła
Karolina Korolczuk
z kl. 5 c
i ona wystartuje w finale wojewódzkim w dn.05.12.2018r.  w Lublinie.


Uczeń kl. 3 c  PG nr 2 Kacper Korolczuk zajął II miejsce w stylu dowolnym
i on wystartuje w finale wojewódzkim  w dn. 05.12.2018 w Lublinie.

 

 

ZAWODY WOJEWÓDZKIE W PŁYWANIU INDYWIDUALNYM 
 
   5 grudnia 2018 r. 
Lublin

VII miejsce
Karolina Korolczuk   
kl. 5 c   SP nr 2
  stylem dowolnym

VIII miejsce
Kacper Korolczuk 
kl. 3 c PG nr 2
stylem dowolnym.

Opiekun: p. Barbara Cała


W IGRZYSKACH DZIECI SZCZEBEL ZAWODÓW 1/2 WOJEWÓDZKICH W RADZYNIU PODLASKIM
W DNIU 30 LISTOPADA  W PŁYWANIU DRUŻYNOWYM 
  SZTAFETA CHŁOPCÓW Z SP 2 ZAJĘŁA
V miejsce
W SKŁADZIE
:
Antoni Łukomski
Kacper Maksymiuk
Hubert Romaniuk
Jakub Walczuk
Michał Plichta
Hubert Wojciechowski

Opiekun: p. Tomasz Arasymowicz

Indywidualnie w stylu motylkowym na dystansie 50m
Hubert Romaniuk kl. VI c
zajął
III miejsce
i awansował do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 5.12.2018r. w Lublinie

 

ZAWODY WOJEWÓDZKIE W PŁYWANIU INDYWIDUALNYM 
 
   5 grudnia 2018 r.
Lublin

XIV miejsce 

Hubert Romaniuk kl. VI c

stylem motylkowym

Opiekun: p. Tomasz Arasymowicz

 

W dniu 16.11.2018r.  odbył się finał miasta Biała Podlaska
w pływaniu sztafetowym i pływaniu indywidualnym dziewcząt i chłopców.

 I miejsce w pływaniu sztafetowym dziewcząt

Skład sztafety dziewcząt:

1. Borowik Maja kl. 6 b
2. Korolczuk Karolina kl. 5 c
3. Seweryn Oliwia kl. 5 b
4. Stanisławek Daria kl. 5 b
5. Szydłowska Maja kl. 5 d
6. Szydłowska Michalina kl. 6 a

Indywidualnie dziewczęta:

1. Borowik Maja stylem grzbietowym zajęła II miejsce
2. Korolczuk Karolina stylem dowolnym zajęła I miejsce
3. Szydłowska Michalina stylem motylkowym zajęła I miejsce
Wszystkie w/w uczennice otrzymały awans do 1/2 finału wojewódzkiego .
Opiekun: p. Barbara Cała

I miejsce w pływaniu sztafetowym chłopców

Skład sztafety chłopców:

1. Łukomski Antoni
2. Maksymiuk Kacper 
3. Oleksak Oliwier
4. Plichta Michał
5. Romaniuk Hubert
6. Walczak Jakub

Indywidualnie chłopcy:

I miejsce
Maksymiuk Kacper i Romaniuk Hubert
 delfinem
I miejsce
Walczuk Jakub
 stylem grzbietowym

Opiekun: p. Tomasz Arasymowicz

 

ZAWODY SZACHOWE w SP 2
23 LISTOPADA 2018r.
IGRZYSKA DZIECI W SZACHACH DRUŻYNOWYCH (POZIOM MIEJSKO-GMINNY)
 REPREZENTACJA SP 2 ZAJĘŁA

III miejsce
Drużyna w składzie:
Korwin Martyna
Jasiński Kacper
Andrzej Pietkiewicz
Bartek Waszczuk

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W SZACHACH DRUŻYNOWYCH (POZIOM MIEJSKO-GMINNY)
 REPREZENTACJA SP 2 ZAJĘŁA
III miejsce
Drużyna w składzie:
Aleksandra Mincewicz
Karol Malczuk
Paweł Trofimuk
Dominik Malczuk

 

 

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa Nr 2 w Białej Podlaskiej Rights Reserved.