foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania podium sportowe

litera-i-alfabet-ruchomy-obrazek-0828litera-i-alfabet-ruchomy-obrazek-0843litera-i-alfabet-ruchomy-obrazek-0861litera-i-alfabet-ruchomy-obrazek-0834litera-i-alfabet-ruchomy-obrazek-0821
 
 ROK SZKOLNYM 2018 / 2019 

Dbając o właściwy rozwój oraz zachęcając dzieci i młodzież naszej szkoły
zapraszamy na dodatkowe zajęcia sportowe
organizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego.

  Harmonogram zajęć sportowych  

 

SZKOLNY MŁODZIEŻOWY OŚRODEK KOSZYKÓWKI
W BIAŁEJ PODLASKIEJ

W ramach współpracy i dzięki podpisaniu umowy pomiędzy Prezydentem Miasta Biała Podlaska a Polskim Związkiem Koszykówki od września bieżącego roku 2018 kontynuujemy zajęcia w naszej szkole w ramach Szkolnego Młodzieżowego Ośrodka Koszykówki (tzw. SMOK) dla dziewcząt. 

Program realizowany jest przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Białej Podlaskiej.

Jest to program finansowany przez Polski Związek Koszykówki ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, którego nadrzędnym celem jest popularyzacja oraz zwiększenie ilości dzieci i młodzieży uprawiających koszykówkę. Poprzez program dziewczęta w naszym Ośrodku maja możliwość podnoszenia swojej sprawności fizycznej jak i specjalistycznej w koszykówce. Udział w zajęciach SMOK zwiększa nawyk aktywnego spędzania czasu wolnego, brania odpowiedzialności za swoje zdrowie oraz co najważniejsze wspomaga rozwój współzawodnictwa i współpracy w grupie. 

Polski związek Koszykówki ze swojej strony pokrywa koszty zakupu specjalistycznego sprzętu sportowego (piłki, D-MAN, drabinki koordynacyjne, mini płotki, materace, okularki, piłki koordynacyjne itp.). 

Kadrę trenerską naszego Szkolnego Młodzieżowego Ośrodka Koszykówki tworzą Rafał Wlizło i Anna Zielińska

Na zajęcia zapraszamy wszystkie chętne dziewczęta

z klas IV  Anna Zielińska sala sportowa SP 2

poniedziałek 15.30 – 17.00

 środa 15.30 – 17.00

z klas V Rafał Wlizło sala sportowa SP 2

 wtorek 15.30 – 17.00

 piątek 15.30 – 17.00

z klas VI  Rafał Wlizło hala sportowa Staszic

poniedziałek 18.30 – 20.00

czwartek 18.30 – 20.00

Znalezione obrazy dla zapytania Ministerstwo sportu i kultury

Znalezione obrazy dla zapytania szkolny młodzieżowy ośrodek koszykówki Podobny obraz

DWÓJKA KOSZYKÓWKĄ STOI

      Od dwóch lat z inicjatywy nauczyciela wychowania fizycznego Pana Rafała Wlizło na terenie naszej szkoły został uruchomiony program szkolenia sportowego dziewcząt w systemie klas sportowych o profilu koszykówka dziewcząt. Szkoleniem objęte zostały uczennice klas sportowych V B (wychowawca Barbara Chwedoruk, trener Rafał Wlizło)IV E (wychowawca Agnieszka Pawluczuk, trener Rafał Wlizło). Dziewczęta poprzez zwiększoną liczbę godzin mają możliwość podnoszenia swoich umiejętności, rozwijanie zainteresowań, talentów sportowych ale przede wszystkim dobrą zabawę. Ponadto dziewczęta klas IV - VI  w naszej szkole mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań sportowych poprzez pilotażowy program Szkolnych Młodzieżowych Ośrodków Koszykówki przy współpracy Polskiego Związku Koszykówki, Ministerstwa Sportu i Turystyki  oraz Urzędu Miasta Biała Podlaska. 

   Nasze uczennice oprócz zajęć treningowych mają możliwość uczestniczenia w rywalizacji z innymi szkołami i ośrodkami w rozgrywkach Podlaskiej Ligi Koszykówki. Na dzień dzisiejszy do rozgrywek zostało zgłoszonych 40 dziewcząt, które co tydzień rozgrywają mecze, podnosząc swoje umiejętności. W dotychczasowych rozgrywkach nasze dziewczęta radzą sobie bardzo dobrze: Klasy VI i V liderują rozgrywkom, a nasze najmłodsze dziewczęta z klas IV zdobywają cenne doświadczenie.

   W ostatnim czasie nasze dziewczęta na zaproszenie Fundacji Marcina Gortata "Mierz Wysoko" uczestniczyły w nietuzinkowej imprezie koszykarskiej Szkolnym Konkursie Skills Challenge 2018. Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze wychowanki, które w swojej kategorii zajęły wysokie miejsca za co zostały nagrodzone atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi firmy Spalding. I miejsce Marcysia Żywicka kl. V B, II miejsce Oliwka Seweryn kl. V B i III miejsce Weronika Semeryło kl. VI C.
Jednakże ogromne brawa należą się wszystkim naszym dziewczętom z klas sportowych V B i I V E. 

 

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE SP2

W dniu 30.11.2018r. odbyły się zawody z pływania
w randze 1/2 wojewódzkich w Radzyniu Podlaskim.

Dziewczęta z  SP 2 w sztafecie zajęły V miejsce w składzie:
1. Korolczuk Karolina     kl. 5c
2. Seweryn Oliwia        kl. 5b
3. Łukaszuk Jagoda      kl. 6a
4. Stanisławek Daria     kl. 5b
5. Szydłowska Maja      kl. 5d
6. Szydłowska Michalina  kl. 6a


Indywidualnie I miejsce stylem dowolnym zajęła
Karolina Korolczuk
z kl. 5 c
i ona wystartuje w finale wojewódzkim w dn.05.12.2018r.  w Lublinie.


Uczeń kl. 3 c  PG nr 2 Kacper Korolczuk zajął II miejsce w stylu dowolnym
i on wystartuje w finale wojewódzkim  w dn. 05.12.2018 w Lublinie.

 

 

ZAWODY WOJEWÓDZKIE W PŁYWANIU INDYWIDUALNYM 
 
   5 grudnia 2018 r. 
Lublin

VII miejsce
Karolina Korolczuk   
kl. 5 c   SP nr 2
  stylem dowolnym

VIII miejsce
Kacper Korolczuk 
kl. 3 c PG nr 2
stylem dowolnym.

Opiekun: p. Barbara Cała


W IGRZYSKACH DZIECI SZCZEBEL ZAWODÓW 1/2 WOJEWÓDZKICH W RADZYNIU PODLASKIM
W DNIU 30 LISTOPADA  W PŁYWANIU DRUŻYNOWYM 
  SZTAFETA CHŁOPCÓW Z SP 2 ZAJĘŁA
V miejsce
W SKŁADZIE
:
Antoni Łukomski
Kacper Maksymiuk
Hubert Romaniuk
Jakub Walczuk
Michał Plichta
Hubert Wojciechowski

Opiekun: p. Tomasz Arasymowicz

Indywidualnie w stylu motylkowym na dystansie 50m
Hubert Romaniuk kl. VI c
zajął
III miejsce
i awansował do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 5.12.2018r. w Lublinie

 

ZAWODY WOJEWÓDZKIE W PŁYWANIU INDYWIDUALNYM 
 
   5 grudnia 2018 r.
Lublin

XIV miejsce 

Hubert Romaniuk kl. VI c

stylem motylkowym

Opiekun: p. Tomasz Arasymowicz

 

W dniu 16.11.2018r.  odbył się finał miasta Biała Podlaska
w pływaniu sztafetowym i pływaniu indywidualnym dziewcząt i chłopców.

 I miejsce w pływaniu sztafetowym dziewcząt

Skład sztafety dziewcząt:

1. Borowik Maja kl. 6 b
2. Korolczuk Karolina kl. 5 c
3. Seweryn Oliwia kl. 5 b
4. Stanisławek Daria kl. 5 b
5. Szydłowska Maja kl. 5 d
6. Szydłowska Michalina kl. 6 a

Indywidualnie dziewczęta:

1. Borowik Maja stylem grzbietowym zajęła II miejsce
2. Korolczuk Karolina stylem dowolnym zajęła I miejsce
3. Szydłowska Michalina stylem motylkowym zajęła I miejsce
Wszystkie w/w uczennice otrzymały awans do 1/2 finału wojewódzkiego .
Opiekun: p. Barbara Cała

I miejsce w pływaniu sztafetowym chłopców

Skład sztafety chłopców:

1. Łukomski Antoni
2. Maksymiuk Kacper 
3. Oleksak Oliwier
4. Plichta Michał
5. Romaniuk Hubert
6. Walczak Jakub

Indywidualnie chłopcy:

I miejsce
Maksymiuk Kacper i Romaniuk Hubert
 delfinem
I miejsce
Walczuk Jakub
 stylem grzbietowym

Opiekun: p. Tomasz Arasymowicz

 

ZAWODY SZACHOWE w SP 2
23 LISTOPADA 2018r.
IGRZYSKA DZIECI W SZACHACH DRUŻYNOWYCH (POZIOM MIEJSKO-GMINNY)
 REPREZENTACJA SP 2 ZAJĘŁA

III miejsce
Drużyna w składzie:
Korwin Martyna
Jasiński Kacper
Andrzej Pietkiewicz
Bartek Waszczuk

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W SZACHACH DRUŻYNOWYCH (POZIOM MIEJSKO-GMINNY)
 REPREZENTACJA SP 2 ZAJĘŁA
III miejsce
Drużyna w składzie:
Aleksandra Mincewicz
Karol Malczuk
Paweł Trofimuk
Dominik Malczuk

 

 

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa Nr 2 w Białej Podlaskiej Rights Reserved.