KLUB MŁODEGO WOLONTARIUSZA

2018 - 2019

Uwaga!
KONKURS!

„CUKIEREK ZA ŻYCZLIWOŚĆ - I TY MOŻESZ ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM”

Już po raz drugi Klub Młodego Wolontariusza włącza się w ten ogólnopolski konkurs organizowany
przez Fundację DWA SKRZYDŁA ANIOŁA
jednocześnie zapraszając do udziału wszystkich chętnych z naszej szkoły

CEL KONKURSU:

Uczenie dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych bezinteresownej pomocy
we współpracy z rodzicami i czerpanie z tego satysfakcji.

Konkurs trwa od 1 października 2018 r. do 15 stycznia 2o19r.

Więcej na stronie: dwaskrzydlaaniola.pl (w zakładce konkursy)

ZAPRASZAMY!

Wyjątkowa lekcja historii z Panią Elżbietą Chaberską

26 września uczniowie klas szóstych uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu,
na którym gościem była Pani Elżbieta Chaberska - świadek Powstania Warszawskiego,
bialska pielęgniarka i wolontariuszka.

Nasza młodzież miała zaszczyt na żywo wysłuchać wspomnień z czasów wojny. Pani Elżbieta odpowiedziała na wszystkie pytania uczniów oraz rozdała przygotowane przez siebie upominki dla szkolnych wolontariuszy.
Dziękujemy Pani Elżbiecie Stycule i Szkolnemu Klubowi Wolontariusza
 za zorganizowanie tak wspaniałego spotkania.

KMW
  „Cała Polska czyta dzieciom”

19 września 2018 r. w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”
wolontariusze ze Szkolnego KMW, z klasy VI b zaprezentowali uczniom klas pierwszych
wiersz Juliana Tuwima „Rzepka”. Wiersz był w bardzo ciekawy sposób zilustrowany.

Zainteresowanie i radość zagościły na twarzach pierwszaków.

Witamy bardzo serdecznie  po wakacyjnej przerwie
z otwartym sercem,
czujnym wzrokiem oraz otwartymi ramionami.

Trzeci rok naszej pracy w Szkolnym Klubie Młodego Wolontariusza
rozpoczynamy włączając się w ogólnopolską akcję „Piórniki do Afryki”

Cel  – podarować piórniki dzieciom, które często pierwszy raz w życiu mogą otrzymać ten podstawowy, uczniowski atrybut. A ile przy tym będzie radości, oglądania otrzymanego prezentu, szukania sposobu, jak go otworzyć i zajrzeć do środka! Ekscytują się nie tylko dzieci, ale również nauczyciele oraz rodzice, których ciekawość jest nie mniejsza.

Zachęcamy do wzięcia udziału w tym niezwykłym i jakże pożytecznym przedsięwzięciu. Potrzebne są piórniki nowe, każde wyposażone w podstawowe przybory, takie jak: długopis, ołówek, kredki, temperówka, linijka i gumka. Ważnym wyposażeniem piórnika musi być także lizak, który sprawi dzieciom ogromną radość.

Wyjdźmy poza ramy naszej szarej codzienności i odważmy się uczynić wielką rzecz poprzez tak prosty gest. Pomyślmy ile radości sprawimy dzieciom, rysując uśmiech na ich twarzach. Ten z kolei na pewno pokoloruje nasz świat.

Zbiórka potrwa do 31 października 2018 r.

Znalezione obrazy dla zapytania kredki gif

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa Nr 2 w Białej Podlaskiej Rights Reserved.