Świetlica szkolna pracuje 5 dni w tygodniu. Jest czynna w godzinach 700 - 1630. Przebywają w niej uczniowie dojeżdżający oraz miejscowi, w zależności od potrzeb. Łącznie około 150 osób.

Świetlica pełni funkcje:

dydaktyczną,

wychowawczą,

opiekuńczą.

Wychowawcy prowadzą różnorodne formy pracy w większości wynikające z potrzeb dzieci, jak również ich inicjatywy.

punktor

Uczniowie odrabiają lekcje pod kierunkiem nauczyciela, doskonalą technikę czytania, rozwiązują dodatkowe zadania i ćwiczenia. Nauczyciele poświęcają dużo czasu także na pracę indywidualną z dzieckiem.

punktor

Uczniowie grają w gry świetlicowe i edukacyjne, np.: warcaby, szachy, puzzle, domino i wiele innych.

punktor

Rozwijają sprawność ruchową poprzez zabawy z użyciem różnorodnych przyborów gimnastycznych.

punktor

Oglądają  audycje telewizyjne, filmy edukacyjne i bajki.

Nauczyciele organizują także konkursy świetlicowe mające na celu wzbogacenie procesu wychowawczo-edukacyjnego.

ROK SZKOLNY 2018 - 2019

SPOTKANIE POLICJANTA Z UCZNIAMI KLAS PIERWSZYCH

18 września w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie policjanta z uczniami klas pierwszych.
Dzieci dowiedziały się jak prawidłowo i bezpiecznie pokonać drogę do i ze szkoły.
Rozmawiały jak zachować się będąc świadkiem niebezpiecznego zdarzenia w domu czy na ulicy.
Dowiedziały się, co robić gdy w domu nie ma dorosłych a ktoś zapuka do drzwi.

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa Nr 2 w Białej Podlaskiej Rights Reserved.