Świetlica szkolna pracuje 5 dni w tygodniu. Jest czynna w godzinach 700 - 1630. Przebywają w niej uczniowie dojeżdżający oraz miejscowi, w zależności od potrzeb. Łącznie około 150 osób.

Świetlica pełni funkcje:

dydaktyczną,

wychowawczą,

opiekuńczą.

Wychowawcy prowadzą różnorodne formy pracy w większości wynikające z potrzeb dzieci, jak również ich inicjatywy.

punktor

Uczniowie odrabiają lekcje pod kierunkiem nauczyciela, doskonalą technikę czytania, rozwiązują dodatkowe zadania i ćwiczenia. Nauczyciele poświęcają dużo czasu także na pracę indywidualną z dzieckiem.

punktor

Uczniowie grają w gry świetlicowe i edukacyjne, np.: warcaby, szachy, puzzle, domino i wiele innych.

punktor

Rozwijają sprawność ruchową poprzez zabawy z użyciem różnorodnych przyborów gimnastycznych.

punktor

Oglądają  audycje telewizyjne, filmy edukacyjne i bajki.

Nauczyciele organizują także konkursy świetlicowe mające na celu wzbogacenie procesu wychowawczo-edukacyjnego.

ROK SZKOLNY 2017 - 2018

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Znalezione obrazy dla zapytania wiosna gify ruchome

Jak co roku bywalcy świetlicy pod opieką pani Teresy Ochijewicz wykonali Marzannę, symbol złej zimy. Tradycyjnie w pierwszym dniu wiosny spalili ją na pobliskich działkach żegnając długą i uciążliwą zimę. Po drodze w ogródkach szukali zwiastunów wiosny.

Znalezione obrazy dla zapytania Ratownictwo gifW dniu 27 lutego, w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia  udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W zajęciach brały udział klasy piąte.
     Pierwsza część przybliżała uczniom zasady postępowania z osobami poszkodowanymi. W drugiej, warsztatowej części uczniowie ćwiczyli na pięciu stanowiskach:

Znalezione obrazy dla zapytania bijace serca gify   reanimację z fantomem dorosłego,

Znalezione obrazy dla zapytania bijace serca gify   reanimację z fantomem dziecka,

Znalezione obrazy dla zapytania bijace serca gify  układanie chorego w pozycji bocznej bezpiecznej,

Znalezione obrazy dla zapytania bijace serca gify  zasady działania defibrylatora,

Znalezione obrazy dla zapytania bijace serca gify  zasady zakładania opatrunków.

Warsztaty prowadzili studenci ratownictwa medycznego, pielęgniarstwa i zdrowia publicznego PSW w Białej Podlaskiej: Robert Sekulski, Mateusz Kowalik, Adrian Olszewski, Marek Zańko, Mateusz Wawrzyniuk i Kacper Zaciura. Organizacją spotkania zajęła się Dominika Sienicka z koła naukowego "eRKa", opiekę merytoryczną sprawowała pani dr Anna Ślifirczyk.

Znalezione obrazy dla zapytania sporty zimowe gify BEZPIECZNE FERIE

Przed feriami świetlica szkolna zorganizowała spotkanie
panią Tamarą Kozakiewiczstrażnikiem miejskim.
Pani strażnik rozmawiała z klasami pierwszymi o bezpieczeństwie zabaw
podczas zimowego odpoczynku. Jak zawsze towarzyszył jej Julian, maskotka.

MIKOŁAJKI W ŚWIETLICY   Mikołaj

Znalezione obrazy dla zapytania andrzejki gify animowane   ANDRZEJKI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Podobny obraz

23 listopada w świetlicy szkolnej tradycyjnie odbyło się popołudnie z wróżbami.
Wróżby przygotowały uczennice z klasy 6 "a"
a w zabawie uczestniczyli bywalcy świetlicy i chętne dzieci z pozostałych klas.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM
"Bezpieczna droga do i ze szkoły"

W dniu 27 września 2017r. w świetlicy szkolnej miało miejsce spotkanie policjanta z uczniami klas pierwszych i drugich. Tematem spotkania była "Bezpieczna droga do i ze szkoły".
Funkcjonariusze w jasny i obrazowy sposób wytłumaczyli dzieciom jak należy bezpiecznie poruszać się po drodze i chodniku, aby siebie i innych użytkowników dróg nie narazić na niebezpieczeństwo.

Koordynatorką spotkania była pani Teresa Ochijewicz.

ROK SZKOLNY 2016 - 2017

ZDROWE ODŻYWIANIE

W środę 14 czerwca klasa II c uczestniczyła w bardzo ciekawych warsztatach o zdrowym odżywianiu.
Zajęcia poprowadziła dr inż. Angelika Dadej z trenerem panem Michałem Dadejem.
Dzieci bardzo chętnie i aktywnie wykonywały wszystkie zadania.

Zajęcia zorganizowała świetlica szkolna.

ZNAKOWANIE ROWERÓW Znalezione obrazy dla zapytania rowery gif ruchomy

linialinialinialinia

7 czerwca świetlica we współpracy z policją zorganizowała znakowanie rowerów na boisku szkolnym. Z zabezpieczenia przed kradzieżą swoich jednośladów skorzystali uczniowie naszej szkoły oraz ich rodzice i nawet dziadkowie.

linia linialinia

linialinialinialinia

PANI STRAŻNIK I JULIAN W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

6 czerwca w świetlicy szkolnej gościliśmy panią strażnik z Julianem
i rozmawialiśmy jak bezpiecznie bawić się podczas wakacji.

Obecnie dzieci zamieniły rytuał palenia marzanny w zabawę urządzaną 21 marca w Święto Wiosny. Dzieci wykonały w świetlicy kukłę marzanny. Na wycieczce wskazywały zwiastuny wiosny, recytowały głośno i wesoło wierszyk żegnający złą zimę. Po spaleniu kukły dzieci zadowolone i bogatsze o nowe spostrzeżenia wróciły do świetlicy.
Koordynatorem przedsięwzięcia była pani Teresa Ochijewicz.

Znalezione obrazy dla zapytania Ratownictwo gif       RATOWNICTO

W dniu 24 lutego w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestniczyli  w nich uczniowie klas piątych.
Spotkanie składało się z dwóch części teoretycznej i praktycznej. Warsztaty prowadzili studenci ratownictwa i pielęgniarstwa PSW, członkowie koła naukowego "eRka", którego opiekunem naukowym jest pani Anna Ślifirczyk doktor nauk medycznych, absolwentka naszej szkoły.
Każdy z piątoklasistów miał możliwość ćwiczeń reanimacyjnych z fantomem, bandażowania i układania chorego w pozycji bezpiecznej bocznej.
                                        Koordynatorem spotkania była pani Anna Osman Furmaniak.

ANDRZEJKI W ŚWIETLICY

Znalezione obrazy dla zapytania zdrowe odżywianie

WIZYTA DIETETYKA

23 listopada w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie klas piątych z dietetykiem panem Bartoszem Dudziukiem.

Znalezione obrazy dla zapytania zdrowe odżywianie

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa Nr 2 w Białej Podlaskiej Rights Reserved.