linia-ruchomy-obrazek-0196

W ROKU SZKOLNYM 2018 / 2019,  w szkole pracą terapeutyczną,
opiekuńczo - wychowawczą oraz profilaktyką społeczną zajmuje się dwóch pedagogów:
mgr Magdalena Adamska i m
gr Anna Grytczuk
oraz psycholog mgr Katarzyna Grzesiuk- Kuszneruk.

Godziny pracy pedagogów w roku szkolnym 2018/2019

PEDAGOG SPECJALNY

nastrojowy-emotikon-ruchomy-obrazek-0225      mgr Justyna Kulik

linia-ruchomy-obrazek-0196linia-ruchomy-obrazek-0196

Szanując czas rodziców i w trosce o komfort rozmowy
prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny
w celu umówienia się z pedagogiem lub psychologiem szkolnym.
Dziękujemy!

Telefon:    83 341 - 64 - 30

83 341 - 67 - 65
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4
ul. Akademicka 8
21-500 Biała Podlaska

DROGI UCZNIU !

Pedagog szkolny jest osobą, do której możesz zwrócić się z każda sprawą. Jeśli potrzebujesz z kimś porozmawiać, chciałbyś podzielić się swoim problemem, potrzebujesz pomocy - jesteśmy do dyspozycji. W naszej pracy najważniejsze jest dla nas dobro dziecka. Każda Twoja sprawa jest dla nas istotna i każdy problem postaramy się ze wszystkich sił pomóc Ci rozwiązać. Możesz również liczyć na zrozumienie, wysłuchanie, dyskrecję i nieocenianie. Zapraszamy Cię zwłaszcza wtedy, gdy masz trudności w szkole - w nauce lub kontaktach z rówieśnikami, nauczycielami, trudną sytuację życiową np. rodzinną lub materialną, problemy osobiste, chciałbyś pomóc komuś lub sobie, masz ochotę podzielić się z kimś swoimi pomysłami, radością, sukcesem oraz w każdej innej sprawie.

DROGI RODZICU !

Prowadzimy poradnictwo indywidualne dla rodziców, którego celem jest usprawnienie pracy wychowawczej z uczniami, lepsze poznanie poszczególnych dzieci oraz ich potrzeb, uzgadnianie działań wychowawczych i planowanie adekwatnych rozwiązań sytuacji problemowych, stwarzanie właściwej atmosfery wychowawczej.

Dbamy o doskonalenie swojej pracy i podwyższanie jakości pracy szkoły oraz o planowy i systematyczny rozwój zawodowy, podejmując kursy zawodowe i szkolenia.

Za niezwykle ważny element pracy szkoły uznajemy zadania z dziedziny profilaktyki, a programy, które systematycznie realizujemy uczą dzieci zachowania się w określonych sytuacjach, pozwalają rozwijać umiejętności interpersonalne oraz umożliwiają uzyskanie odpowiedniej wiedzy chroniącej przed niebezpieczeństwami.

W naszej pracy profilaktycznej i terapeutycznej odnosimy się zawsze do elementów pedagogiki zabawy, która jest propozycją metodyczną prowadzenia grupy. Nawiązuje ona do traktowania rozwoju człowieka jako całości, ze zwróceniem uwagi na jego indywidualność. Realizacja metod zabawowych służy wzmocnieniu motywacji do uczenia się, do pracy w grupie, a także ożywieniu i urozmaiceniu tradycyjnego nauczania. Organizujemy działalność związaną z podnoszeniem poziomu wiedzy psychologiczno-pedagogicznej rodziców. Działalność taką prowadzimy przy pomocy wychowawców klas oraz specjalistów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Tematykę uzależniamy od potrzeb występujących w klasie i środowisku.

W celu możliwie trafnego i rzetelnego poznania uczniów stosujemy metody badań, takie jak: obserwacja, analiza dokumentów, ankieta, skala ocen i techniki socjometryczne. Badania te służą nam do usprawnienie procesu edukacyjnego.

Podejmujemy się organizacji godzin wychowawczych, podczas których bezpośrednio wpływamy na uczniów i przezwyciężamy trudności wychowawcze w klasie szkolnej. Stosujemy wypracowane metody indywidualnej opieki psychologiczno-pedagogicznej nad dzieckiem o nieharmonijnym rozwoju w zakresie rozwiązywania indywidualnych problemów edukacyjnych i emocjonalnych.

Znajomość środowiska pozwala nam dokładnie rozpoznać potrzeby bytowe naszych uczniów. Zapewniamy bezpłatne obiady w szkole, zasiłki losowe, bezpłatne podręczniki uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.

Realizacja   wymienionych     zadań,    programów,   profesjonalna   opieka  psychologiczno-pedagogiczna nad dzieckiem,  wypracowane  formy  i  metody  współdziałania  z  rodzicami i nauczycielami oraz uczniami stanowi ważny czynnik w usprawnianiu działalności wychowawczej szkoły.

linia-ruchomy-obrazek-0196linia-ruchomy-obrazek-0196

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa Nr 2 w Białej Podlaskiej Rights Reserved.