Podobny obraz

W naszej szkole, jako jedynej w Białej Podlaskiej, od początku roku szkolnego 2016/17 realizujemy ogólnopolski projekt „Akademia Przyszłości”. Ma on na celu pomoc w rozwijaniu zainteresowań, pasji, talentów dzieciom zakwalifikowanym do programu. Dzieje się to przy pomocy wolontariuszy – tutorów, którzy indywidualnie pracują z dziećmi, skupiając się na wzmacnianiu, odkrywaniu ich mocnych stron.
    W tym semestrze otworzyliśmy jedno kolegium – tzn. dwanaścioro dzieci i tyle samo wolontariuszy stworzyło zgraną drużynę –razem będą uczestniczyć w różnorodnych ciekawych wydarzeniach na terenie szkoły i nie tylko oraz regularnie spotykać się (minimum raz w tygodniu) jeden na jeden – tutor i mały student Akademii Przyszłości.

Więcej informacji na temat inicjatywy na stronie:

PRZYSZŁOŚCI:

28 października 2016r. wyruszyliśmy wspólnie do Lublina, aby wziąć udział w uroczystej inauguracji XIV edycji Akademii Przyszłości. Najpierw odwiedziliśmy Bawialnię Edukacyjną KLANZY, gdzie wyszaleliśmy się na podłodze interaktywnej. Potem udaliśmy się na wojewódzką inaugurację, która odbyła się na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej. Rozdanie indeksów poprzedziły niesamowite występy – iluzjonisty i tancerki, które oglądaliśmy z podziwem. Nasze dzieci zgłaszały się na ochotnika do wszystkich aktywności. Pobyt w Lublinie zakończyliśmy kolacją w KFC (przegłosowanej) i wesołym autokarem wróciliśmy już nocą do domu. Atmosfera – ciepła, przyjacielska, radosna nastrajała pozytywnie do wspólnych działań i dalszej pracy.

SPOTKANIE ANDRZEJKOWE Z AKADEMIĄ PRZYSZŁOŚCI

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa Nr 2 w Białej Podlaskiej Rights Reserved.