DZIEŃ TECHNIKA

23 października 2019 r. odbył się VI Dzień Technika przygotowany przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirko i S. Wigury w Białej Podlaskiej. Kolejny już raz placówka gościła przyszłych absolwentów szkół podstawowych, którzy za parę miesięcy będą podejmowali decyzję co do wyboru kierunku dalszego kształcenia. Wykształcenie w kierunkach technicznych to odpowiedź na dynamicznie rozwijający się rynek pracy oraz coraz większe zapotrzebowanie na wykwalifikowanych fachowców w swoich dziedzinach, nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Nauka w technikum czy szkole branżowej daje możliwość zdobycia dobrego zawodu, a jednocześnie nie zamyka przed uczniami drogi do dalszego kształcenia - podkreślił dyrektor szkoły Ryszard Dołęga. Dzień Technika to przede wszystkim okazja do propagowania kształcenia technicznego oraz wskazania możliwości, jakie daje nauka w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2. W ramach zorganizowanej imprezy uczniowie brali udział w specjalistycznych prezentacjach i pokazach związanych z branżami i kierunkami kształcenia w szkole. Mogli też wykazać się swoją wiedzą w konkursach i quizach z nagrodami.

linialinia
 "Kiermasz słodkości"
 "Kiermasz słodkości" zorganizowany 25 października 2019r. cieszył się wielkim powodzeniem. Wielu z nas posiadając "dobre serce" okazało wsparcie potrzebującym, przyczyniając się do sukcesu akcji.
 Dochód ze sprzedaży wypieków wykonanych przez wolontariuszy z klas: 5e, 5c i 7a oraz ich rodziców zostanie przekazany na potrzeby Melisy-dziewczynki z Boliwii. Pozostała część dochodu będzie przeznaczona na "Szlachetną Paczkę".
Dziękujemy rodzicom za pomoc oraz wszystkim, którzy włączyli się w organizację kiermaszu.
Więcej ⇒  ZAKŁADKA KMW