KOPERNIK PO RAZ OSTATNI WYRUSZYŁ PO ZDROWIE

14 czerwca 2019 roku ze łzami z nieba grupa gimnazjalistów pod opieką p. Katarzyny Kulickiej i p. Inny Tkhorevskiej wyruszyła w rajd rowerowy „Szlakiem niezwykłych zawodów” do Grabanowa, gdzie uczniowie wzięli udział w warsztatach pszczelarskich. Podczas zajęć znakowali trutnie, wykonywali własne świecie, w strojach pszczelarzy zwiedzali pasiekę oraz poznali ciekawostki związane z wytwarzaniem miodu. Następnie uczestnicy rajdu zwiedzali radar w jednostce wojskowej w Roskoszy poznając tajniki pracy żołnierza. Ostatnim punktem programu była wycieczka z przewodnikiem w Wiosce Ginących Zawodów w Roskoszy. Uczniowie dowiedzieli się czym jest zawód tkacza, kowala oraz stolarza. Na zakończenie imprezy odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek.