3 maja w nietypowej odsłonie

W środę, 15 maja,  uczestnicy akademii z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja mieli okazję spotkać się z bohaterami tamtych wydarzeń w scenerii stacji telewizyjnej TVP Stolica, której reporterzy odsłaniali przed nimi kulisy obrad Sejmu Wielkiego z dnia 3 maja 1791 roku. Odwiedzili nas m.in. król Polski Stanisław August Poniatowski, caryca Katarzyna II i hetman Potocki. Aktorzy - uczniowie klasy VIA-starali się wiernie oddać ducha epoki, przeplatając swoje wypowiedzi zabawnymi wstawkami. Na scenie pojawił się więc gazeciarz i chłopiec reklamujący buty. Mogliśmy też usłyszeć informacje sportowe i prognozę pogody, a w trakcie listy przebojów wystąpił tercet fletowo - smyczkowy. Pomiędzy poszczególnymi  scenami wystąpił niezawodny jak zawsze chór szkolny. Czego chcieć więcej? W tej sytuacji okoliczności uchwalenia słynnej nie tylko w Polsce Konstytucji majowej na długo pozostaną w pamięci uczniów.