SKARBY MAŁOPOLSKI

W dniach 27.06 2019r.-31.052019r. uczniowie z klas VII b, VIb, VI c uczestniczyli w wycieczce na trasie Sandomierz-Bochnia-Kraków-Energylandia-Ojców-Wadowice.

I CÓŻ SIĘ DZIAŁO?

W Sandomierzu przechodziliśmy przez Rynek Uchem Igielnym w stronę kościoła świętego Jakuba, obejrzeliśmy Zamek Kazimierzowski, Dom Długosza i Collegium Gostomianum.

W bocheńskiej kopalni soli piękne kaplice, rzeźby solne, urządzenia górnicze, podziemny rejs oraz ekspozycje multimedialne sprawiły, że odbyliśmy jedyną, niepowtarzalną i wyjątkową podróż w czasie.

Kraków oczarował nas potęgą dostojeństwa. Przebyliśmy Drogę Królewską. Kaganek oświaty oświecał nas w Dzielnicy Uniwersyteckiej na dziedzińcu Collegium Maius i Collegium Novum, a  Smok Wawelski pewnie trochę "po znajomości" zionął w naszej obecności ogniem.

ENERGYLANDIA! 70 atrakcji, 4strefy – Bajkolandia, Familijna, Ekstremalna, Water Park, pokazy edukacyjne, widowiska, show-TEGO NIE DA SIĘ ZAPOMNIEĆ!

Ojcowski Park Narodowy, a w nim Grota Łokietka, Kapliczka na Wodzie, Maczuga Herkulesa  i Pieskowa Skała.

No i Wadowice- chwila zatrzymania, refleksji - Plac Jana Pawła II, historia miasta i wszechobecna postać Karola Wojtyły – kaplica papieża Polaka, tron, relikwie i zegar słoneczny z napisem: "czas ucieka, wieczność czeka".